اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
«ایران» از ناکامی امنیتی سازمان جاسوسی موساد در ارتباط با تهران گزارش می‌دهد

استیصال صهیونیست‌ها از قدرت بازدارندگی ایران

استیصال صهیونیست‌ها از قدرت بازدارندگی ایران

این روزها صدای صهیونیست‌ها بیش از گذشته به گوش می‌رسد. صدایی که نشان می‌دهد مقامات این رژیم موقت، ناکام در اجرای طراحی‌های ضدامنیتی علیه ایران به مرحله‌ای از استیصال رسیده که آنها را به لفاظی در جبهه‌های گوناگون کشانده است.

روزنامه ایران: از یک سو آنها می‌گویند که در صورت حصول توافق در مذاکرات رفع تحریم به خرابکاری علیه برنامه صلح‌آمیز ایران ادامه خواهند داد و از سویی دیگر واهمه خود را از اقداماتی که مدعی هستند ایران علیه صهیونیست‌ها انجام می‌دهد، بیان می‌کنند.
 
گنده‌گویی‌های رئیس جدید موساد
در مسأله اولی صهیونیست‌ها در عرصه اقدام علیه برنامه هسته‌ای کشورمان ناکام مانده و مجبور به نظاره کردن پیشرفت‌های خیره کننده برنامه هسته‌ای کشورمان هستند و در ارتباط با دومی داوید بارنئا، رئیس موساد در سخنانی مدعی تلاش ایران برای ضربه زدن به اسرائیل شده و گفته است «نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی سراغ اسرائیل بیایند، ما مستقیماً به ایران ضربه خواهیم زد.» این اتفاق به‌شدت متناقض، خود گویای درجه بالای درماندگی رژیم صهیونیستی است. پرواضح است این رژیم تروریستی در صورتی که توان داشت برنامه هسته‌ای ایران را متوقف می‌کرد؛ اما پس از چند عملیات خرابکارانه تاکتیکی که اتفاقاً بر سرعت غنی‌سازی و استفاده از ماشین‌های پیشرفته توسط ایران افزود اکنون حتی شاهد به دام افتادن مزدوران خود توسط تهران و حتی پاسخ مستقیم نیروهای مسلح کشورمان به مواضع جاسوسی آنها در اقلیم کردستان نیز بوده‌اند. شواهد بسیاری نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی به طور کامل زمینگیر شده است و هربار با کلمات جدید سعی دارد خود را قدرتمند نشان دهد. تغییرات متعدد تاکتیک‌ها از تئوری «مرگ با هزار ضربه چاقو» تا «ضربه به سر اختاپوس» نشان داده است که این رژیم در سردرگمی دائم به سر می‌برد. تغییر ناگهانی «رئیس میز ایران در موساد» که سه هفته قبل انجام شد نیز همین مسأله را به‌خوبی تأیید می‌کند.
 
عوامل صهیونیستی در تور وزارت اطلاعات
ابتدای مردادماه بود که وزارت اطلاعات کشورمان خبر داد شبکه‌ای از عوامل سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی که برای انجام عملیات تروریستی به کشور اعزام شده بودند، توسط سربازان گمنام امام زمان ارواحنا فداه شناسایی و کلیه‌ عناصر عملیاتی آن بازداشت شدند. این ضربه در حالی به رژیم صهیونیستی وارد آمد که سازمان جاسوسی این رژیم عوامل خود را از طریق اقلیم کردستان عراق وارد ایران کرده بود تا ضمن شناسایی یکی از مراکز حساس کشور در استان اصفهان نسبت به انفجار آن اقدام نمایند. این عملیات که برای اجرایی شدن آن سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی ماه‌ها در یکی از کشورهای آفریقایی به عوامل خود در این خصوص آموزش داده بود و حتی به صورت شبیه‌سازی شده آن را به مرحله عملیات رسانده بود برای صهیونیست‌ها به‌شدت گران آمد. رسانه نورنیوز حتی خبر داده بود که این شبکه صهیونیستی حتی مواد منفجره شدیدالانفجار نیز در محل موردنظر کار گذاشته و تنها چند ساعت به اجرای مرحله نهایی عملیات تروریستی آنها زمان باقی بود. پس از این خبر بود که «معاریو» یکی از روزنامه‌های پرمخاطب عبری‌زبان خبر داد: تعدادی دستگاه‌های ارتباطی و جاسوسی نیز از این شبکه کشف شده است. این رسانه با پذیرش تلویحی خنثی شدن این توطئه تروریستی در تیتر خود نوشت: ما برای یک اقدام بی‌سابقه در ایران برنامه‌ریزی کرده بودیم.
 
چتر امنیتی از شرق تا غرب کشور
همین دست مسائل و بسیاری از اقدامات اطلاعاتی و امنیتی ناگفته ایران بود که باعث شد وزیر اطلاعات در مصاحبه‌ای بگوید: «اقداماتی در بحث امنیت ایجاد کردیم که ارزیابی شاخص‌های آن برای شما ساده است. امروز در غرب و شرق کشور شاهد امنیت هستیم و از گروهک‌ها و اقدامات تروریستی خبری نیست.» اسماعیل خطیب همچنین خبر داد: «اینها اقدامات بازدارنده‌ای است که با کمک نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات و وزارت کشور و شعام‌ ایجاد شده است.»
 
«آرش۲» مخصوص تهاجم به حیفا و تل‌آویو
همزمان با موفقیت‌های امنیتی و اطلاعاتی ایران، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر از یک پهپاد ویژه داد و با بیان اینکه پهپاد آرش۲ پهپاد نقطه زن است، گفت: «ما پهپاد آرش ۲ را مخصوص تهاجم به حیفا و تل آویو در نظر گرفتیم.»
به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری با اشاره به بهره‌گیری از قدرت پهپادی در رزمایش اخیر ارتش، بیان کرد: «ما پهپاد آرش ۲ را ما مخصوص تهاجم به حیفا و تل آویو در نظر گرفتیم. یک پرنده بی‌نظیری است که برای این کار ساخته شده است. فرمانده کل ارتش ساختاری را تعریف کردند مخصوص نابودی رژیم کودک‌کش صهیونیستی که آرش ۲ در آن ساختار سازمانی شده و ما الحمدلله هم در بحث تولیدش هم در بحث به کارگیری‌اش دستی بر آتش این کار داریم. این پهپاد وارد نیروی زمینی شده و در این رزمایش و در رزمایش آتی هم از قابلیت‌های بیشترش رونمایی خواهیم کرد.» فرمانده نیروی زمینی ارتش در بخشی از یک گفت‌وگوی تلویزیونی درباره رزمایش اخیر ارتش، اظهار کرد: این رزمایش متفاوت با رزمایش‌های گذشته که رویکرد تدافعی داشت، بود. امروز رزمایشی را تجربه کردیم که تهاجمی و هدف محور بود و این رویکرد برای کسانی که فعالیت‌های نظامی را رصد می‌کنند، یک تغییر معناداری است. ویژگی بعد، نوع تاکتیکی است که در این رزمایش به کار بردیم یعنی تاکتیک‌هایی که بومی شده هستند. همه ارتش‌های دنیا از تاکتیک‌های یکسانی در یک شرایطی استفاده می‌کنند، ولی یکسری تاکتیک‌ها و تکنیک‌ها بومی ارتش جمهوری اسلامی ایران منحصر به نیروی زمینی است. وی افزود: امروز سراغش را شما ندارید که یک نیروی زمینی عملیات متحرک هوایی در شب تاریک انجام بدهد یعنی عملیاتی به وسیله بالگردها، عملیات تهاجمی، عملیات هلی برن در شب و بالگردهای کبری با اهداف خودشان در شب درگیر بشوند. این موارد بخوبی نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی که میادین امنیتی و اطلاعاتی و نظامی را واگذار کرده است اکنون تنها مانور خود را در میادین سیاسی و رسانه‌ای جست و جو می‌کند.
 
 
انتهای پیام/
 
 
 
کپی