اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

فوت 21 بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته / ۲۶ استان با مرگ و میر صفر و یک

فوت 21 بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته / ۲۶ استان با مرگ و میر صفر و یک

براساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۱۹۹ نفر رسید.

از دیروز تا امروز ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۱ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸۷۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۷۱ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۶۹۸ نفر رسید.

طبق اعلام وزارت بهداشت: در شبانه‌روز گذشته ۱۶ استان کشور، بدون مرگ و میر بودند و ۱۰ استان نیز، فقط یک مورد مرگ و میر بیماران کووید۱۹ داشته است. 

خوشبختانه تاکنون هفت میلیون ۳۱۶ هزار و ۴۴۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و ۵۰۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۵۳ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۳۳۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

از زمان آغاز طرح واکسیناسیون کرونا در ایران تاکنون، ۶۵ میلیون و ۴۹ هزار و ۶۴۸ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۹۳۳ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۵ هزار و ۹۱۴ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۴۹۵ دُز رسید.

در شبانه‌روز گذشته ۲۳ هزار و ۸۸۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۴۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۷۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

 

/انتهای پیام

کپی