اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سهم‌های موجود در بازار جذاب هستند

سهم‌های موجود در بازار جذاب هستند

یک کارشناس بازار سرمایه، ابهامات موجود در بازار سرمایه را یکی از عوامل تأثیر‌گذار در کاهش حجم معاملات دانست و اعلام کرد که به‌طور معمول، ریسک و بازده در بازار سرمایه با هم معنا می‌یابد.

روزنامه ایران: مهدی حاجی‌غلام‌سریزدی در گفت‌و‌گو با «ایران» اذعان داشت که در شرایط فعلی بازار صنایع و سهم خوب و جذابی وجود دارد که امکان رشد دارد.


شاخص کل بورس تهران روز گذشته، ۱۴ شهریورماه با 129 واحد کاهش در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۲۶ هزار واحدی ایستاد.
وی، در اشاره به ریسک‌های موجود در بازار سرمایه ، اظهار کرد که افزایش نرخ سود بانکی اثرمنفی بر روند معاملات بازار سرمایه دارد.


به گفته حاجی‌غلام سریزدی، جدای از افزایش نرخ سود بانکی به‌عنوان یک ریسک در بازار سرمایه، صدور بخشنامه و اخذ تصمیمات خلق‌الساعه نیز بر بازار تأثیرات منفی دارد در حالی که اقتصاد و بازار باید قابل برنامه‌ریزی و قابل پیش‌بینی باشد.


مدیرعامل شرکت کارگزاری ایساتیس پویا، اینطور بیان کرد که در حال حاضر سهم‌های مستعد و خوبی در بازار سرمایه وجود دارد اما چالش اصلی بازار، ابهامات موجود در بازار بوده که بر روند معاملات تأثیرات منفی خود را گذاشته و حجم معاملات کاهشی شده است.


به گفته وی، بازار سرمایه در حال حاضر از نرخ تورم جا مانده و بازدهی بازار برای افرادی که از سال 99 وارد بازارشده‌اند منفی بوده در حالی که سهم‌ها در شرایط فعلی ارزنده هستند.

انتهای پیام/

 

 

 

کپی