اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کرملین: شرایط روسیه برای صلح در اوکراین تغییر نکرده است

کرملین: شرایط روسیه برای صلح در اوکراین تغییر نکرده است

به گزارش ایران آنلاین، دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روز یکشنبه گفت که شرایط روسیه برای آتش بس تغییر نکرده است و خواستار اجرای شرایط خود برای حل و فصل بحران اوکراین هستیم.

وی افزود: عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین طبق برنامه پیش می رود و به همه اهداف دست خواهد یافت.

پسکوف در بخش دیگری از سخنان گفت که هر رویارویی و وضع بحرانی با آتش بس و مذاکره پایان می یابد و روسیه تا آن هنگام تجربه بسیار باارزش و دانش گفت وگو با اتحادیه اروپا و ایالات متحده را در اختیار خواهد داشت، به صورتی که به هیچ وجه به منافع ما آسیب نرسد.

وی موضوع مذاکره با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین را چگونگی به اجرادرآمدن شرایط مورد نظر روسیه عنوان کرد.

پسکوف افزود: مسکو به دقت اوضاع و تصمیم های اتحادیه اروپا را در باره صدور روادید برای شهروندان روسیه بررسی می کند و در صورت اعمال محدودیت هایی علیه شهروندان روسیه، به صورت جدی تلافی خواهد کرد.

«پاول زاروبین» خبرنگار شبکه تلویزیونی «روسیه ۱» بخشی از گفت‌وگو با سخنگوی کرملین را که قرار است نسخه کامل آن در برنامه «مسکو. کرملین. پوتین» پخش شود، در کانال تلگرامی خود منتشر کرد.

پسکوف در پاسخ به پرسشی درباره احتمال خطرناک بودن حضور فیزیکی پوتین اجلاس گروه ۲۰ با توجه به درگیری‌ها در اوکراین خاطر نشان کرد: به منظور تصمیم‌گیری در مورد نحوه حضور رییس‌جمهور روسیه در نشست سران گروه ۲۰، نکات بسیاری باید بررسی شود که توجه به شاخص‌های امنیتی یکی از این موارد است.

گروه ۲۰ مهم‌ترین کشورهای صنعتی و قدرت‌های اقتصادی در حال ظهور را در بر می‌گیرد. نشست سران این کشورها قرار است امسال در روزهای ۱۵ و ۱۶ ماه نوامبر (۲۴ و ۲۵ آبان ماه) در بالی اندونزی و با حضور فیزیکی رهبران کشورهای عضو برگزار شود.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه ماه گذشته در نشست خبری درباره حضور پوتین در اجلاس سران گروه ۲۰ گفته بود که هنوز در این مورد تصمیمی گرفته نشده است.


/انتهای پیام
 

کپی