اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
در نماز جمعه تهران

ابوترابی‌فرد: دلیل ماندگاری انقلاب اسلامی الهام گرفتن از اصول عاشوراست

ابوترابی‌فرد: دلیل ماندگاری انقلاب اسلامی الهام گرفتن از اصول عاشوراست

به گزارش ایران آنلاین، خطیب موقت تهران تاکید کرد: اگر انقلاب اسلامی ماندگار بوده، به دلیل الهام گرفتن از اصول عاشورا و اسلام است، بنابراین باید معروف و منکر را شناخت و برای ترویج معروف و محو منکر حرکت کرد.

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد خطیب موقت تهران در خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه باید از همه ظرفیت های خود برای یاری دین خدا بهره برد، گفت: این حقیقت مدرسه عاشورا است چراکه عاشورا در عصری که چهره واقعی دین پنهان شده بود و جریان باطل به جای جریان حق قرار گرفته بود، یک حرکت عظیمی را خلق کرد.

ابوترابی‌فرد در ادامه با بیان اینکه  امام حسین علیه السلام فرمودند که حرکت من یک حرکت اصلاحی و روش من برای رستگاری جامعه امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: این حرکت همان اراده‌ای است که امام علی علیه السلام در منشور حکمرانی خود تببین فرمودند.

خطیب موقت تهران بر همین اساس تاکید کرد: انقلاب اسلامی نیز اگر ماندگار بوده، به دلیل الهام گرفتن از اصول عاشورا و اسلام است. بنابراین باید معروف و منکر را شناخت و برای ترویج معروف و محو منکر حرکت کرد.

وی ادامه داد: قطعا مبارزه و قیام در برابر فرعونی که نام امیرالمومنین بر خود بگذارد و در لباس پیامبر (ص) به مردم ظلم می‌کند، از اهمیت و ضرورت بسیار بالایی برخوردار است اما از این منکر بالاتر، خلافت و حکومت یزید است که به انواع گناهان آلوده بود و حکومت سلطنتی را در یک نظام الهی بنیان گذاشت.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه یزید در جامعه‌ای که در آن صحابه پیامبر حضور داشتند، حکومت می کرد و مردم را هم به بیعت با خود با زشت‌ترین ادبیات دعوت کرد، گفت: یزید در واقع دیکتاتوری اموی را بنیان نهاد.

خطیب موقت تهران با تاکید بر اینکه امام حسین علیه السلام در برابر این انحراف ایستادند، اضافه کرد: منکر این است که یزید به شکل دیکتاتوری حکومت می‌کند اما یک نفر از صحابه در مقابل یزید نمی‌ایستد و به سنت پیامبر رفتار نمی‌کند لذا این انحراف بسیار خطرناک است و از این رو گام اول نهضت امام حسین علیه السلام مبارزه با این منکر و آگاهی بخشی به جامعه برای ایستادن در برابر یزید بود؛ چراکه اگر این معروف احیا شد، دیگر یزیدها بر اریکه قدرت قرار نمی‌گیرند.

انتهای پیام/

 

 

کپی