اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان:

به دنبال ارائه خدمات مطلوب به نفع مردم هستیم/ مطالبات انباشته آبفا بر کیفیت خدمات تأثیر گذاشته است

به دنبال ارائه خدمات مطلوب به نفع مردم هستیم/ مطالبات انباشته آبفا بر کیفیت خدمات تأثیر گذاشته است
مهین حیدری خبرنگار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از رابطه مستقیم پرداخت قبوض و وصول بموقع مطالبات در ارائه خدمات مطلوب به مشترکان و توسعه آبرسانی خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین، عبدالحمید حمزه‌پور در جلسه بررسی وصول مطالبات آب و فاضلاب هرمزگان با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب با توجه به میزان درآمدش می‌تواند هزینه و خدمات‌رسانی داشته باشد، بر نقش مشترکان در پرداخت بموقع قبوض تأکید کرد و این اقدام مشترکان را عامل مهمی در یاری رساندن شرکت آبفا در راستای خدمات‌رسانی به مردم دانست.

وی افزود: آب و فاضلاب از محل درآمد خود اقدام به خدمات‌رسانی می‌کند و زمانیکه درآمدهای آن بموقع وصول نشود، مطمئناً در ارائه خدمات آن نیز اختلال بوجود خواهد آمد از این رو می‌طلبد تا مشترکان در زمان مقرر نسبت به پرداخت آب‌بهای خود اقدام کنند.

مدیرعامل آبفا ادامه داد: بدهی برخی سازمان‌ها و تأخیر در پرداخت قبوض سایر مشترکان باعث شده تا مطالبات انباشته زیادی برای آبفا بر جای بماند که همین موضوع بر کیفیت خدمات نیز تاثیر زیادی گذاشته است.

وی در ادامه از بازنگری در ظرفیت قراردادی تأمین آب برخی مشترکان در راستای توسعه خدمات‌رسانی به نفع مردم خبر داد.

حمزه‌پور با بیان اینکه ظرفیت قراردادی تامین آب‌ها برخی مشترکین به شکل کنونی بی‌عدالتی در توزیع آب و پرداخت هزینه‌های آن است، افزود: با توجه به رابطه مستقیم درآمدی شرکت با خدمات‌رسانی، این مهم در دستور کار قرار خواهد گرفت و معاونت مشترکان و مدیران امور موظف هستند در اسرع وقت موضوع را پیگیری و نتیجه آن برای اجرا گزارش دهند.

وی، همچنین خواستار در اولویت قرار گرفتن تعویض "کنتور های خراب" شد و گفت: انجام اقداماتی از جمله رفع شکستگی‌ها، شناسایی مشترکان پرمصرف، بازدید مستمر از انشعابات قطع شده، جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز و جلوگیری از آبیاری درختان با آب شرب در مدیریت مصرف و وصول مطالبات بسیار تاثیرگذار است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، نظارت و پیگیری قبوض تقسیط شده بسیار حائز اهمیت است و باید به نحوی پیگیری شود تا طبق توافق صورت گرفته با مشترک پرداخت شود.

وی در ادامه تحقق برنامه‌های آبفا را در گرو همراهی و همکاری همه معاونت‌ ها با امور مشترکین دانست و گفت: ضروری است در این زمینه هم افزایی لازم انجام تا به یک نتیجه واحد دست یافت.

حمزه‌پور همچنین با اشاره به برخی اتفاقات و تاثیر آن بر روند آبرسانی تصریح کرد، از ابتدای سال تاکنون عواملی از جمله زلزله، سیل، و قطعی برق بر روند آبرسانی تاثیر گذاشته است که آبفا تلاش کرد با پیش‌بینی‌های انجام شده و بسیج امکانات این مشکلات را به حداقل ممکن برساند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ضمن تأکید بر توزیع عادلانه آب افزود: یکی از بخش‌هایی که نیاز به نظارت و حساسیت بیشتری دارد آبرسانی سیار است که ضروری دارد به نحو شایسته‌ای مدیریت شود.

کپی