اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تدوین اساسنامه کمیته دائمی حفاظت از تپه‌ها و چشمه‌های شهر سنندج

تدوین اساسنامه کمیته دائمی حفاظت از تپه‌ها و چشمه‌های شهر سنندج

اساسنامه کمیته دائمی حفاظت از تپه‌ها و چشمه‌های شهر سنندج پس از تشکیل جلسات متعدد با حضور نمایندگان ادارات و سمن ها تدوین شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سنندج با اعلام این خبر گفت: در راستای بند 5 مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران و با توجه به تاکیدات  شهردار سنندج به منظور تحقق طرح ویژه ساماندهی تپه‌ها سنندج و طرح‌های موضعی و موضوعی که در محدوده تپه‌های شناسایی شده است، کمیته‌ای دائمی با حضور مسئولان و مدیران شهری تشکل‌های مردمی و سمن‌ها تشکیل  و اساسنامه تدوین شده این کمیته جهت تأیید به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارجاع می‌شود.
امید جعفری با اشاره به هدف تدوین این سند افزود: در راستای صیانت از تپه های بکر باقیمانده در سطح شهر و پژوهش درباره تپه‌ها واقع در محدوده و حریم شهر سنندج، کمیته با اهداف تعیین خط مشی‌های کلی و نگهداری از این میراث طبیعی تشکیل می‌شود.
به گفته وی، این ظرفیت‌سازی در مدیریت شهری به منظور تعریف فضاهای شهری جدید متکی بر اندام‌های طبیعی و جهت ایجاد هماهنگی و تعامل میان مدیریت شهری دستگاه‌های متولی برای دوری از موازیکاری در فعالیت‌ها و بررسی و اظهارنظر در خصوص آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و ظوابطی که بر تپه‌ها، چشمه‌ها، قنات‌ها و رود دره‌ها تاثیرگذار است، پیش‌بینی می‌شود.
وی تصریح کرد: رویکرد شهرداری برای افزایش مشارکت مردمی و حضور سمن های مرتبط، تدوین افق‌ها و برنامه‌ها به منظور استفاده و تعامل پایدار نسل‌های آینده می باشد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری سنندج در ادامه به وظایف کمیته حفاظت از تپه‌ها و چشمه‌های شهر سنندج هم اشاره کرد و گفت: تشکیل منظم جلسات، پایش مداوم میزان تحقق سند طرح ویژه ساماندهی تپه‌های سنندج همچنین کمک به تسریع تحقق سند و بروزرسانی سند و دیگر اسناد مرتبط با تپه ها، چشمه‌ها، قنات‌ها و ...از رسالت‌های کمیته است.

کپی