اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با آموزشگاه‌های هنری فاقد مجوز برخورد جدی می‌کند

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با آموزشگاه‌های هنری فاقد مجوز برخورد جدی می‌کند

به گزارش ایران آنلاین،  مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حمایت و نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری و برخورد با آموزشگاه‌های فاقد مجوز در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.

به نقل از روابط عمومی دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسین اسماعیلی درباره سیاست‌ها و خط‌مشی‌های جدید این دفتر در آموزشگاه‌های آزاد هنری اظهارداشت: در درجه اول موضوع ساماندهی، حمایت و نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری در اولویت کاری دفتر در دوره جدید قرار گرفته است که در این راستا جلسات و نشست‌هایی برگزار و در زمینه مسائلی همچون موضوع معافیت مالیاتی آموزشگاه‌های هنری و ورود سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به صدور مجوز آموزشگاه‌های هنری بررسی و پیگیری و اقدامات لازم در حال انجام است.

وی گفت: خوشبختانه معاون امور هنری و شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این زمینه‌ها با نظر مثبت ورود کرده‌اند و در این راستا مکاتباتی با سازمان امور مالیاتی و وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت کار صورت گرفته و موضوع تا حصول نتیجه در دست پیگیری است.

اسماعیلی افزود: موضوع نظارت بر عملکرد آموزشگاه‌ها و ارتقای کیفی آنان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که در این زمینه برنامه‌هایی همچون راه‌اندازی سامانه ثبت عملکرد آموزشگاه‌ها، تدوین استاندارد و طرح درس، به روزرسانی آیین نامه‌ها و مقررات، تدوین آیین‌نامه تخلفاتی و ... در دست اقدام است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: یکی از مهمترین آسیب‌های موجود در این زمینه فعالیت آموزشگاه‌های هنری بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح تهران و استان‌ها است که مقرر است با ورود جدیِ ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و نظارت این دفتر، در صورت شناسایی هر یک از این واحدهای غیرمجاز اقدام سریع برای معرفی به اداره اماکن ناجا صورت گرفته و طبق قانون با متخلفان برخورد ‌شود.

وی اظهارداشت: در این راستا خانواده‌ها و علاقه‌مندان به آموزش‌های هنری باید قبل از هر اقدامی برای ثبت‌نام در آموزشگاه‌ها از طریق سایت دفتر آموزش و یا ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها نسبت به مجوز داشتن این آموزشگاه‌ها اطمینان حاصل کرده و در صورت عدم وجود مجوز، گزارش لازم را به نیروی انتظامی یا دفتر یا ادارت کل ارائه دهند.

اسماعیلی گفت: در خصوص آموزشگاه‌های دارای مجوز نیز در صورت وصول شکایت به حراست یا دفتر آموزش، بررسی و برخورد سریع با تخلف اثباتی انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: صدور کارت صلاحیت تدریس استادان و مربیان آموزشگاه‌ها در حال انجام است و تاکنون بیش از چهار هزار کارت صلاحیت تدریس صادر شده و در قدم بعدی رتبه‌بندی آموزشگاه‌های آزاد هنری و استانداردسازی سرفصل دروس دوره‌های هنری، در دستور کار این دفتر قرار دارد.

انتهای پیام/


 

کپی