اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش:

۱۱۸۲ کانون فرهنگی تربیتی دانش آموزی در سراسر کشور فعال است

۱۱۸۲ کانون فرهنگی تربیتی دانش آموزی در سراسر کشور فعال است

به گزارش ایران آنلاین،  مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: اکنون هزار و ۱۸۲ کانون فرهنگی تربیتی در سراسر کشور فعال است.

عباس مهاجر در نشست طرح تحولی کانون‌های فرهنگی تربیتی در اردوگاه شهید باهنر اظهار کرد: برنامه‌ها را به ۴ بخش اساسی تقسیم کردیم؛ فضاهای پرورشی با دو محور کانون‌های فرهنگی تربیتی و اردوگاه‌ها یکی از این بخش‌هاست.

وی افزود: در این بخش، برنامه‌ها را طراحی کردیم و چشم انداز خود را در این بخش رقم زدیم. براساس سند تحول بنیادین چشم اندازی را برای کانون‌های فرهنگی تربیتی درنظر گرفتیم.

مهاجر عنوان کرد: در گام اول تعدادی از کانون‌های پیشران و فعال را انتخاب کردیم که در این بین ۱۱۰ کانون انتخاب شدند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی در ادامه اصل و سیاست‌های مهم در کانون‌های فرهنگی تربیتی امید فردا را عنوان کرد و تنوع بخشی به فعالیت‌ها را در این قالب دانست.

وی گفت: همچنین ۴۴۰ کانون مدرسه پیشرو برای تحقق مدرسه در افق چشم انداز سند تحول بنیادین به عنوان مدرسه کانون تربیت محله انتخاب شده است.

مهاجر اقدامات تحولی در کانون‌های فرهنگی تربیتی را در قالب ۶ محور سیاستگذاری، منابع انسانی، منابع مالی، فضا و محیط آرایی، طرح و برنامه، فناوری و هوشمندسازی عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی گفت: کانون‌های فرهنگی تربیتی باید محل تربیتی برای شکل گیری ایده‌ها در مدرسه باشند چراکه کانون تکرار مدرسه نیست.

انتهای پیام/


 

کپی