اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
وزیر کشور:

توسعه اردوگاهها برای اسکان زائران در ایلام در دستور کار قرار گیرد

توسعه اردوگاهها برای اسکان زائران در ایلام در دستور کار قرار گیرد

به گزارش ایران آنلاین، وزیر کشور خواستار افزایش ظرفیت اسکان زائران از ۵۰ هزار به ۱۰۰ نفر شد و گفت: در این راستا برای توسعه اردوگاهها از ظرفیت سپاه و ارتش و دیگر دستگاه ها اجرایی بهره گرفته شود.

احمد وحیدی روز سه شنبه در نشست ستاد اربعین استان در پایانه مرزی مهران افزود: برای ایجاد آرامش و خدمت دهی شایسته به زوار امکان اسکان و تعداد اردوگاهها نیز برای زائران افزایش یابد.

وی ادامه داد: نظام و برنامه ریزی انتقال زوار بسیار مهم است و در هر مرحله باید مشخص شود که چه تعداد زائری در ایلام باشد و چه جمعیت در مهران باشد که نیازمند برنامه ریزی منسجم و هماهنگ است.

وحیدی اضافه کرد: باید تمهیدات و برنامه های دقیق و هدفمند برای انتقال و اسکان و ایجاد اردوگاه ها در نظر گرفته شود تا در این زمینه با هیچ مشکلی مواجه نشویم.

وی یادآور شد: در ایام اربعین جاده های استان باید پاسخگویی این حجم از وسایل نقلیه باشند و همانطور که استاندار اشاره کرد چهار خطه کردن مسیر ایلام - مهران کار بزرگ و ارزشمندی است.

وحیدی با تاکید بر تسریع بر فعالیت عمرانی، گفت: تونل شماره ۱ و ۲ اربعین تا روز اربعین آسفالت شود تا حرکت وسایل نقلیه در مسیر ایلام - مهران کند نشود.

وی با اشاره به اینکه مسولیت پایانه ها با  راه و شهرسازی است، گفت: هر کمبود در راهها بسرعت پیگیری و برطرف شود و بحث سایبان و دیگر تجهیزات در پایانه از طریق وزیر راه و شهرسازی پیگیری شود.

وزیر کشور تاکید کرد: با توجه به گزارش استاندار ایلام مبنی بر ۲ هزار متر مکعب ذخیره آب در پایانه مهران گفت: در اربعین  اگر چنانچه روزانه ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار نفر تردد کنند از نظر تامین آب زائران مشکلی نخواهیم شد.

 

/انتهای پیام

کپی