اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

انتقاد حماس از سکوت جامعه جهانی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی علیه غزه

انتقاد حماس از سکوت جامعه جهانی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی علیه غزه

به گزارش ایران آنلاین،جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به حملات وحشیانه و جنایت های تازه رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه از جامعه جهانی خواست که فوری برای توقف تجاوزهای صهیونیست ها وارد عمل شوند.

به نقل از آناتولی، «فوزی برهوم»، سخنگوی حماس با انتشار بیانیه ای خواستار اقدام فوری جامعه جهانی و نهادهای بین المللی برای توقف تجاوزهای رژیم صهیونیستی به غزه و دیگر جنایت های دشمن اشغالگر علیه ملت و مقدسات فلسطین شد.

وی گفت که آنچه در غزه می گذرد اوج جنایت ها در حق ملت فلسطین را مقابل دیدگان جهانیان قرار می دهد.

سخنگوی حماس افزود که ادامه سکوت و  انفعال کشورهای جهان و منطقه و خودداری از انجام گام های موثر برای برخورد با جنایتکاران لکه ننگه بر پیشانی بشریت خواهد بود.

دیروز شنبه نیز «اسماعیل هنیه»، رییس دفتر سیاسی حماس در تماس تلفنی با  «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر گفت که حمله به غزه با اهداف پنهان و بهانه واهی صورت گرفت.

هنیه همچنین تأکید کرد که جنایت‌های اشغالگران صهیونیست علیه غزه بیانگر نیات پنهان آنها با بهانه‌های واهی است.

وی  در تماس با مقامات اطلاعاتی مصر نیز رژیم صهیونیستی را مسئول کامل حوادث جاری در نوار غزه دانست و خواستار توقف حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه شد.

«حازم قاسم» از رهبران حماس نیز تأکید کرد که اشغالگران صهیونیست نمی توانند در نبرد اراده‌ها علیه ملت فلسطین و مقاومت دلاورانه آنها پیروز شوند.

قاسم گفت که مقاومت اکنون به حق خود در پاسخ به جنایت‌های اشغالگران علیه ملت فلسطین عمل می‌کند.

سخنگوی حماس تصریح کرد که اشغالگران صهیونیست تجاوزگری را آغاز کردند و باید تاوان و هزینه جنایت خود را بپذیرند.

مصطفی البرغوثی دبیرکل ابتکار ملی فلسطین نیز در این باره گفت که گروه‌های مقاومت یکدست هستند و جنبش جهاد اسلامی هرگز تنها در میدان نبرد رها نخواهد شد.

ارتش رژیم صهیونیستی از عصر جمعه حملات هوایی و توپخانه ای خود به مناطق مختلف نوار غزه را آغاز کرد که تا کنون بر اثر این حملات وحشیانه ۳۲ نفر از جمله ۶ کودک و ۲ زن شهید شدند.

از آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در عصر جمعه تاکنون ۲۱۵ شهروند دیگر فلسطینی نیز زخمی شده اند که ۹۶ نفر از آنها کودک، ۳۰ نفر زن و ۱۲ نفر سالخورده هستند.

در پاسخ به این حملات جنایتکارانه، گروه های مقاومت فلسطین با صدها موشک شهرها و شهرک های صهیونیست نشین در سرزمین های اشغالی به ویژه تل آویو و فرودگاه بن گورین را هدف قرار دادند.

گروهان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از جمعه شب تا صبح امروز یکشنبه مناطق مختلف فلسطین اشغالی را آماج راکت‌ها و خمپاره‌های خود قرار داده است.
منابع خبری رژیم صهیونیستی اعلام کردند که گروه های مقاومت و جهاد اسلامی فلسطین تاکنون بیش از ۶۰۰ موشک و راکت را به سمت فلسطین اشغالی شلیک کرده است.
این جنایت تازه صهیونیست ها با موج محکومیت در سطح بین المللی به ویژه جهان اسلام روبه رو شده است و کشورها، مقامات، احزاب و شخصیت های مختلف بر لزوم توقف آن و پاسخگویی رژیم صهیونیستی تاکید می کنند.

انتهای پیام/

کپی