اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

بلازویچ: به زودی خواهم مُرد

بلازویچ: به زودی خواهم مُرد

به گزارش ایران آنلاین،سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در پستی اعلام کرد با توجه به شرایطی که در آن هستم به زودی از دنیا خواهم رفت.

به نقل از سایت وکرنیجی، میروسلاو بلازویچ  درباره آخرین شرایط جسمانی خود در فیس‌بوک خود نوشت که با مشکلات سلامتی متعددی دست و پنجه نرم می‌کند. من دو سرطان داشتم و حالا اینجا سومی در من پدیدار شده است. با این فکر همیشه دست و پنجه نرم می‌کنم که عمر من گذشته و کم کم باید از این دنیا بروم.  دوستان من و بازیکنان نسل من همگی مدت‌ها پیش به خاک سپرده شده‌اند. من تنها کسی هستم که زنده ماندم.

او  درباره شرایط سخت دوران زندگی خود گفت: در کودکی آنقدر فقیر بودم که همیشه لباس‌هایم را وصله می‌زدم و می‌پوشیدم و بعدها در جوانی وقتی ازدواج کردم، من و همسرم نمی‌دانستیم می‌توانیم ناهار تهیه کنیم و بخوریم یا خیر.  مادرم در سخت‌ترین شرایط من از دنیا رفت و نتوانست ببیند که بالاخره توانستم یک زندگی برای خودم داشته باشم. او به من وصیت کرد که از خواهرانم مراقبت کنم.   

بلازویچ سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران به علت ابتلا به سرطان پروستات، در یکی از بیمارستان‌های اتریش تحت عمل جراحی قرار گرفت ولی بار دیگر او مبتلا به سرطان شده است و تحت درمان پزشکان کشورش است.

سرمربی تیم ملی کرواسی در جام جهانی ۱۹۹۸ که با این تیم سوم جهان شد، دوسال بعد از ناکامی ایران در جام ملت‌های لبنان ۲۰۰۰ به عنوان سرمربی تیم ملی ایران منصوب شد تا هدایت بازیکنان فوتبال ایران را برای صعود به جام جهانی ۲۰۰۲ بر عهده بگیرد ولی تیم او در نهایت بعد از ناکامی در صعود مستقیم به جام جهانی در دیدار پلی آف برابر ایرلند مغلوب شد و از رسیدن به جام جهانی بازماند.

وی نیز هدایت تیم‌های مختلفی از جمله ایران، بوسنی و هرزگوین، کراوسی، سوییس، دیناموزاگرب، شانگ‌های و مس کرمان را در کارنامه دارد.

انتهای پیام/

کپی