اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

تمهیدات پلیس راهور تهران بزرگ برای تاسوعا و عاشورا اعلام شد

تمهیدات پلیس راهور تهران بزرگ برای تاسوعا و عاشورا اعلام شد

به گزارش ایران آنلاین،رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره تدابیر پلیس در روزهای تاسوعا و عاشورا، گفت: پلیس قبل از شروع مراسم مستقر می‌شود تا به روان سازی هر چه بیشتر و بهتر ترافیک سرعت ببخشد تا مراسمی کاملا ایمن و بدون حاشیه‌ به لحاظ ترافیکی برگزار شود.

به نقل از پلیس راهور تهران بزرگ، سردار محمد حسین حمیدی درباره تمهیدات پلیس راهور تهران بزرگ در تاسوعا و عاشورا، گفت: همکاران از ابتدای ماه محرم حدود ۵ هزار تکیه و هیات را در سطح معابر پایتخت از لحاظ ترافیکی کنترل و مدیریت کردند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: تیم‌های پلیس راهور پایتخت در این ایام، خودروها و موتورسیکلت‌ها را در اطراف و محل برگزاری عزاداری‌ها مدیریت کرده و با چینش منظم آنها نظم و انضباط خاصی به معابر بخشیدند و اقدام به هدایت جریان ترافیک در مقاطعی که ما محدودیت داشتیم، کردند.

سردار حمیدی گفت: در این مدت همکاران من با اعمال محدودیت خودروهای سنگین در ورودی شهر تهران محدودیت‌های لازم را اعمال کردند.

وی افزود: اما از امروز مراسم‌ها اوج می‌گیرد و مردم این فرصت را مغتنم می‌شمارند و در این مراسم‌ها حضور خواهند داشت و طبیعی است که اکثر معابر شهر تهران درگیر مراسم عزاداری خواهد بود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: همچنین امروز و فردا نیز اوج مراسم‌ها را در سطح معابر شهر تهران خواهیم داشت و می‌توانیم حضور هیئات مذهبی را ببینیم و در آن شرکت کنیم.

سردار حمیدی ادامه داد: با هماهنگی‌ با مسئولان و مدیران هیئات مذهبی و همچنین با استفاده از ظرفیت‌هایی که در این مجموعه‌ها به صورت مردم‌یاری وجود دارد همکاران من قبل از شروع و تا پایان مراسم مستقر می‌شوند تا به روان سازی هر چه بیشتر و بهتر ترافیک سرعت بخشند. سعی کردیم که مراسمی کاملا ایمن و بدون حاشیه‌ای به لحاظ ترافیکی برگزار کنیم.

وی ادامه داد: برای امروز و فردا نیز همین طور برنامه ریزی داشته ایم و تمام هم و غم پلیس این است که مراسم عزاداری را در سطح شهر به نحو احسن و به لحاظ ترافیکی و امنیت عبور و مرور مدیریت کرده و بتوانیم ترافیک عبوری را به مسیرهای جایگزین هدایت کنیم و این اقدامات وظیفه بسیار سنگینی بر دوش همکاران پلیس می‌گذارد که انجام این ماموریت را همکاران بنده با میل و رقبت و جز وظایف خود می‌دانیم و این تکلیف را برگردن می‌گیریم تا بتوانیم در عزاداری سرور و سالار شهیدان سهیم باشیم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: قطعا بخش زیادی از تقاطع‌ها، میدان‌ها و معابر مملو از جمعیت خواهد بود و مردم عزیز تردد خواهند داشت که شب‌ها تردد عابرین پیاده با لباس تیره می‌تواند برای رانندگانی که توجه به جلو ندارند و رانندگانی که عجله و شتاب دارند می‌تواند مخاطراتی در پی داشته باشد بنابراین توصیه می‌شود که حتما هم عابری از فضاهایی عبور کنند که دیده شوند و هم رانندگان در مسیرهایی که عبور می‌کنند ملاحظه تردد عابرین پیاده را داشته باشند.

انتهای پیام/

کپی