اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نگرانی صهیونیست‌ها از شروع یک انتفاضه جدید

نگرانی صهیونیست‌ها از شروع یک انتفاضه جدید

روزنامه صهیونیستی هاآرتص از نگرانی پلیس این رژیم درباره شروع یک انتفاضه جدید در سرزمین‌های اشغالی بعد از حمله به نوار غزه خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین، روزنامه هاآرتص، چاپ تل آویو در گزارشی نوشت: در میانه عملیات غزه، پلیس اسرائیل برای مقابله با ناآرامی در شهرهای دارای جمعیت عرب آماده می شود.

این رسانه صهیونیستی، همراهی فلسطینیان ساکن سرزمین‌های اشغالی با مردم غزه در نبرد «شمشیر قدس» در سال ۲۰۲۱ را یادآور شده و تاکید کرد: باتوجه به اعتراض های سال گذشته، سطح تهدیدات بالا رفته و پلیس (اسراییل) در شهرهای دارای جمعیت عرب در حالت آماده‌باش است و سطح هشدار در سطح «بی» قرار گرفته است.

هاآرتص با یادآوری نگرانی ذاتی صهیونیست‌ها از انتفاضه مردمی فلسطین نوشت: آماده باش پلیس (اسراییل) در حالی است که هیچ داده اطلاعاتی مبنی بر احتمال رخ دادن اعتراض وجود ندارد.

این روزنامه چاپ تل آویو تصریح کرد: جمعه عصر، «عومر بارلو» وزیر امنیت داخلی اسراییل (رژیم صهیونیستی/ شاباک) به ۱۰ واحد پلیس ذخیره مرزبانی اسرائیل اعلام آماده باش داد تا در صورت شروع ناآرامی‌ها در اسراییل (سرزمین‌های اشغالی) به پلیس (اسراییل) کمک کنند.

هاآرتص نوشت: ایستگاه‌های پلیس اسراییل در شهرهای دارای جمعیت فلسطینی مثل شهرهای «لد»، «آکا»، «یافا» و «حیفا» از زمان اعتراض های سال ۲۰۲۱ که بعد از حمله به غزه اتفاق افتاد، نیروهای جدیدی را به استخدام درآورده‌اند.

نسخه انگلیسی روزنامه هاآرتص نوشت: اکنون، پلیس اسرائیل بر روی آمادگی جهت مقابله با حملات موشکی در جنوب و مرکز اسرائیل (سرزمین های اشغالی) متمرکز شده است.

این روزنامه صهیونیستی تصریح کرد: برعکس سال‌های گذشته، مقامات اسرائیلی مدعی هستند که ایستگاه‌های پلیس در شهرهای دارای جمعیت فلسطینی به ابزارهای ضدشورش مجهز شده‌اند.

هاآرتص به نقل از مقامات امنیتی اسرائیل، احتمال ورود حماس به جنگ جدید را بعید دانست و نوشت: ندادن مجوز کار به کارگران غزه جهت کار در سرزمین‌های اشغالی و توقف صادرات غزه به کرانه باختری اهرم‌هایی هستند که اسرائیل می تواند از آنها برای فشار بر حماس جهت وارد نشدن به درگیری‌ها استفاده کند.

به گزارش ایرنا، جنگ «شمشیر قدس» که جنگ رژیم صهیونیستی با غزه در ماه می سال ۲۰۲۱ می باشد، نقطه عطفی در کل تاریخ مقاومت فلسطین است که مقاومت فلسطینی در خلال جنگ توانست از خود به صورت مقتدرانه‌ دفاع کند. جرقه این جنگ در درون سرزمین‌های اشغالی و در پی تلاش رژیم صهیونیستی برای اخراج چند خانواده فلسطینی از محله شیخ جراح و مسجد الاقصی زده شد.

در طول این جنگ ۱۱ روزه، گروه‌های مقاومت بیش از چهارهزار موشک به سمت شهرهای جنوبی و مرکزی اراضی اشغالی شلیک کردند که به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از صهیونیست‌ها منجر و شکست بزرگی را برای رژیم صهیونیستی رقم زد.

ارتش رژیم صهیونیستی از عصر دیروز (جمعه) حملات جدید ضدانسانی خود را به مناطق مختلف باریکه غزه شروع کرده که در اثر آن تاکنون دستکم ۱۱ شهروند فلسطینی از جمله یک کودک پنج ساله شهید و بیش از ۷۹ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

این جنایت تازه صهیونیست ها در باریکه غزه با موج محکومیت جهانی به ویژه در جهان اسلام روبه رو شده است.

مقاومت فلسطین نیز در پاسخ، شهرک های صهیونیست نشین در سرزمین های اشغالی را از شب گذشته تا بامداد امروز آماج موشک های خود قرار داد.


 

انتهای پیام/

 

 

 

کپی