اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد:

برگزاری مراسم‌ عزاداری با توجه به رنگ‌بندی شهرها

برگزاری مراسم‌ عزاداری با توجه به رنگ‌بندی شهرها

به گزارش ایران آنلاین، عباس شیراوژن با بیان اینکه برگزاری مراسم‌ عزاداری باید با توجه به محدودیت‌ها و رنگ بندی شهرها انجام شود افزود: شهرهای با رنگ‌بندی آبی هیچ محدودیتی ندارند البته رعایت شیوه نامه‌ها ضروری است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از تاریخ آخرین دریافت واکسن آنها 6 ماه گذشته و باید دز یادآور واکسن را تزریق کنند.

وی با اعلام اینکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تمام دزهای واکسن یادآور کرونا را تزریق کرده‌اند افزود: ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مردم هنوز تمام دزهای واکسن یادآور کرونا را تزریق نکرده‌اند که خطرناک است.

شیراوژن تصریح کرد: برای ایمنی کامل در مورد موج هفتم نیاز است افراد تمام دزهای یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند.

تا کنون ۵۳ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۹۳۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.  ۶۴ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۶۹۱ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۶۵۵ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۴۱۷ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۷۶۳ دُز رسید. در شبانه روز گذشته هفت هزار و ۴۹۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

اکنون ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.  

کپی