اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
در خطبه‌های نماز جمعه؛

حاج‌ علی اکبری: مسئولان نظام اقتصاد کشور را به جریان مذاکرات گره نزده‌اند

حاج‌ علی اکبری: مسئولان نظام اقتصاد کشور را به جریان مذاکرات گره نزده‌اند

به گزارش ایران آنلاین، خطیب نماز جمعه تهران گفت: مسئولان نظام اقتصاد کشور را به جریان مذاکرات گره نزده‌اند و راه خنثی‌سازی تحریم‌ها را دنبال می‌کنند.

 حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در مورد مذاکرات هسته‌ای و جریانات هسته‌ای گفت:‌ بحمدالله مسئولان نظام اقتصادی کشور را به جریان مذاکرات گره نزده‌اند و راه خنثی‌سازی تحریم‌ها را دنبال می‌کنند نظام تصمیم گرفته که پای مساله خنثی‌سازی تحریم‌ها بایستد و قانون اقدام راهبردی را هم با قوت عزیزان اجرا می‌کنند.

حاج‌علی اکبری افزود: اخیر خبرهای شوق‌انگیزی را در مورد فعال سازی چرخه غنی‌سازی شنیدیم خداوند را شاکریم و از عزیزانمان در این عرصه ها تشکر می‌کنیم که با قوت این مسیر را ادامه می‌دهند و از حقوق ملت با قوت دفاع می‌کنند.

وی ادامه داد: در محور مذاکره برای رفع تحریم‌ها دوستان عازم هستند انشاالله با مواجهه عاشورایی با همان مدیریت عاشورایی، مقاوم و سربلند از منافع کشور قاطعانه و هوشیارانه در این عرصه هم پاسداری خواهند کرد.

خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: ما هم به دشمنانمان و به آمریکای جهانخوار و به طرف‌های مذاکره عرض می‌کنیم که ایران را امتحان نکنید اگر نیاز به مذاکره دارید که دارید، با شرایط این ملت مظلوم مقتدر کنار بیایید و دست از زیاده‌خواهی‌هایتان بردارید.

وی بیان کرد: اخیراً ملاحظه کردید که این سامانه بارش‌زا جدیدی که وارد کشور شد بارش‌های فراوانی را در کشور داشتیم به دلیل طبع این پدیده این بارش‌ها در بسیاری از موارد سیل‌آسا بود و در بخشی از موارد هم دشواری‌های فراوانی را در زندگی مردم عزیز ما پیش آورد.

حاج‌علی اکبری تصریح کرد: ضمن شکر به درگاه الهی به جهت نزول رحمتش به خانواده‌های عزیزی که بر اثر این سیلاب‌ها بر آنها مصیبت‌هایی پیش آمد و حدود ۱۰۰ نفر از عزیزان را از دست دادیم ده ها نفر آسیب دیدند و مجروح شدند به همه عزیزان تسلیت عرض می‌کنیم و برای آنها صبر و اجر تمنا می‌کنیم  و امیدواریم فضل الهی شامل حال آنها بشود و برای آنها جبران شود هم به همت مسئولین و رسیدگی‌های فوری در ارتباط با مشکلاتی که در خانه‌های آنها در محیط کسب و کار، کشاورزی و دامداری پیش‌آمده حل و فصل شود و هم کمک‌های مومنین و مردم برای رسیدگی فوری به این عزیزان ساماندهی شود.

وی ادامه داد: از اقدامات سریعی که مسئولین داشتند قدردانی می‌کنیم. حضور مستقیم مسئولین در کنار مردم دلگرم کننده است و حکایت از این است که کار با سرعت پیش می‌رود.

خطیب نماز جمعه تهران عنوان کرد: ما یکی از ششمین کشورهای حادثه‌خیز جهان هستیم انواع و اقسام و از ۴۱ نوع حادثه‌ای که شناخته شده است ۳۱ نوع را ما داریم از زلزله سیل تا کویرزایی، طوفان و مسائل دیگر. سیاستگذاری درست، تنظیم قوانین مناسب، داشتن ساختارهای مناسب و مطلوب برای رویارویی با این حوادث یکی از مسائل جدی کشوری با خصوصیاتی کشور ماست.

حاج‌علی اکبری خاطرنشان کرد: ساز و کار فعلی کشور در مدیریت سوانح نیاز به بازنگری و اصلاح دارد و باید بسیار قویتر از این باشد تا بتواند در یک چنین شرایطی بهتر عمل کند که امیدواریم از نقشه جامع تا مدیریت واحد و مردمی‌سازی این حوزه و تا ضمانت اجرا کارهایی که است صورت بگیرد.

وی ادامه داد: در مورد سیل به طور اختصاصی اجرای بند چهارم سیاست‌های کلی مربوط به منابع آب کشور که در مورد مساله آبخیزداری و آبخوانداری است و مورد عنایت و تاکید ویژه رهبر حکیم عالیقدر و مهربان ما در این سال ها بوده مورد تاکید است که باید مورد توجه قرار گیرد. ما نمونه‌هایی را خودمان شاهد بودیم. من در دوران کودکی و نوجوانی این نوع سیل‌ها را به خاطر دارم به دلیل وجود رودخانه‌های محلی نمونه‌هایی را در تابستان داشتیم اما از سالی که جهاد سازندگی وقت آبخیزداری را در آن منطقه اجرا کرد ما سیل نداشتیم و حتی امسال هم سیل نداشتیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت:‌ این بدان معناست که اگر کار درست انجام شود هم جلوی سیل گرفته می‌شود و هم با تکمیل آن با آبخوانداری‌ها این آبها در سفره‌های زیرزمینی نگهداری می‌شود و در این روزگار خشکسالی به فریادمان می‌رسد و جلوی بسیاری از این خسارت‌ها گرفته می‌شود امیدواریم با تدابیری که در این زمینه انجام می‌شود وضعیت بهتری را در آینده داشته باشیم.

انتهای پیام/


 

کپی