اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

همتی رکورددار گرانی ارز شد

همتی رکورددار گرانی ارز شد

به گزارش ایران آنلاین، براساس آمارهای بانک مرکزی از نرخ ارز در بازار آزاد، بدترین عملکرد در مدیریت نرخ ارز مربوط به دوران ریاست عبدالناصر همتی بر بانک مرکزی در دولت دوازدهم بوده است.

قیمت دلار در بازار آزاد در مدت ۵۹ ماه ریاست محمود بهمنی در بانک مرکزی مجموعا ۲۲۷.۲ درصد گران شد که معادل متوسط ماهانه ۳.۸۵ درصد می‌شود.

دوره ریاست ولی الله سیف بر بانک مرکزی نیز همچون بهمنی ۵۹ ماه بود که در این مدت قیمت دلار در بازار آزاد ۱۵۵.۲ درصد افزایش یافت که معادل متوسط ماهانه ۲.۶۳ درصد است.

عبدالناصر همتی ۳۴ ماه ریاست بانک مرکزی را بر عهده داشت که در دوره وی نرخ ارز ۱۷۷.۶ درصد گران شد که معادل ماهانه ۵.۲۲ درصد بود.

اکبر کمیجانی مدت کوتاهی رئیس بانک مرکزی بود. در چهار ماه دوره ریاست وی که هم‌زمان با پایان دولت دوازدهم و انتقال دولت بود، نرخ ارز ۲۰.۴  درصد گران شد تا متوسط ماهانه ۵.۱ درصدی به نام وی ثبت شود.

علی صالح‌آبادی در ۱۰ ماه ریاست خود بر بانک مرکزی عملکرد موفق‌تری داشته است.

در این مدت نرخ ارز ۱۶.۱ درصد گران شد که معادل متوسط ماهانه ۱.۶ درصد می‌شود. لازم به ذکر است متوسط ماهانه نرخ ارز در تیرماه هنوز به طور رسمی از سوی بانک مرکزی اعلام نشده اما به طور تقریبی رقم ۳۱۵۰۰ تومان لحاظ شده است.

/انتهای پیام

کپی