اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
همزمان با روزخبرنگار و در مراسمی در موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران

ایران آنلاین به طور رسمی رونمایی شد

ایران آنلاین به طور رسمی رونمایی شد
مریم نظری

همزمان با هفدهم مرداد و روز خبرنگار در مراسمی باحضور محمد خدادی مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، مهندس محمدتقی روغنی‌ها مدیرمسئول موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران و خبرنگاران و کارکنان این موسسه بطور رسمی از سایت ایران آنلاین رونمایی شد.

ایران آنلاین/ در  این مراسم مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی  اظهار داشت: نام نهادن یک روز به نام روز خبرنگار تنها یک اقدام سمبلیک است. هر ثانیه متعلق به خبرنگار است چراکه هر لحظه با خبر ارتباط است و به نوعی خبر با زمان ارتباطی مستقیم دارد.

محمد خدادی  تصریح کرد: مذاکرات هسته ای بدون خبرنگار و خبر نمی‌توانست مذاکره بشود. در حال حاضر که روزهای سخت مذاکرات به اتمام رسیده فشار زیادی بر خبرنگاران حاکم است و همچنان در همه ساعات پیگیر جزئیات و جمع‌آوری اطلاعات و تولید مطالب مربوط به این رخداد هستند.

وی افزود: قرار گرفتن در رسانه‌ای به نام ایران بار مسئولان این وظیفه را بیشتر می‌کند. خبرنگاری شغلی نیست که به نسبت دیگر مشاغل امنیت و رفاه بیشتری داشته باشد بلکه می‌توان گفت خبرنگار عین آن کسی است که در راه خدا جهاد می‌کند. بی معنا زندگی کردن سخت است، خبرنگار معنا دارد؛ رسانه بدون انسان معنا ندارد، چراکه رسانه فقط به انسان فکر می‌کند و معنایش این است که بواسطه آن زندگی مردم متعالی‌تر شود.

همچنین محمد تقی روغنی ها مدیرمسئول روزنامه ایران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه رسانه تصریح کرد: وظیفه ما است به عنوان خبرنگار و عضو این مجموعه آنگونه که شایسته است در جهت حفظ منافع ملی و پیشبرد اهداف کشور قدم برداریم.

روغنی‌ها در ادامه با بیان اینکه در سال 59 در این عرصه فعالیت خود را آغاز کرده است، اضافه کرد: امیدوارم با وجود مشکلاتی که به طور متعارف در این عرصه وجود دارد بتوانیم آنچه که در راه اهداف و مصالح کشور و انقلاب گام برمی‌داریم، با آموزش هرچه بیشتر به نحو مطلوب هر روز به انجام رسیده و ادامه داشته باشد.

مدیرعامل موسسه ایران با اشاره به گذشت دو سال از دوران مسئولیتش در موسسه ایران اظهار داشت: در این مدت سعی داشتیم چندین پروژه را در موسسه ایران به ثمر برسانیم که از جمله یکی از آنها راه‌اندازی سایت ایران آنلاین بود. در این مدت تلاش کردیم که این سایت به صورت مناسب، مطلوب و اثرگذار به ثمر برسد که امروز در این مراسم پس از چند ماه تلاش مستمر مسئولان فنی و خبرنگاران فعال این بخش در تحریریه این سایت به ثمر نشست که از این پس شاهد فعالیت رسمی آن خواهیم بود.

وی در پایان صحبت‌هایشان برای همه خبرنگاران و فعالان این عرصه آرزوی سعادت و توفیق روزافزون و اظهار امیدواری کردند که از این پس نیز آنچه را بر عهده دارند به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

در ادامه این مراسم از ابوالقاسم وطن‌دوست ،ابراهیم امینی‌زاده و فرامرز سید آقایی از پیشکسوتان و اساتید این عرصه تقدیر به عمل آمد . ابوالقاسم وطن‌دوست از پیشکسوتان حوزه رسانه در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، موسسه ایران و صدا وسیما  ابراز داشت: خیلی خوشحالم و از خدا سپاسگزارم که بار دیگر این توفیق را پیدا کردم در این جمع حضور داشته باشم. درست است که ما کار را برای معیشت انجام می‌دهیم، چه خوب است که کارمان را با علاقه انجام دهیم. چراکه در پس هر کار و حرفه‌ای قاعده و استدلالی وجود دارد که باید در آن راه زحمت کشید و به نتیجه رسید.

همچنین ابراهیم امینی‌زاده در سخنانی کوتاه ابراز داشت: ایران بخاطر نامش تعلق خاطری در ما به وجود آورده است. من بهترین سال‌های زندگی‌ام را در این مجموعه گذراندم، اگر می‌خواهید مجموعه ایران از شما راضی باشد وقتی قلم روی کاغذ می‌گذارید همه مردم ایران را که برای آنها می‌نویسید جزوی از خانواده خودتان بدانید.

همچنین فرامرز سید آقایی از خبرنگاران پیشکسوت روزنامه ایران که به تازگی بازنشسته شده است با اشاره به اینکه بیش از 19 سال از بهترین دوران خود را در روزنامه ایران گذرانده است گفت: برای من افتخار بزرگی است که پس از طی این سالها در کسوت خبرنگاری بازنشسته شده ام.

گفتنی است پایگاه خبری ایران آنلاین با نشانی ion.ir  قایل دسترس است. در این سایت علاوه بر پوشش اخبار و رویدادهای روز مطالب و محتوای رسانه ای روزنامه ایران ، ویژه نامه ها و... منتشر می شود.

کپی