اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
رئیس سازمان امداد و نجات:

امدادرسانی به بیش از ۶۱ هزار نفر از شهروندان درگیر سیلاب مردادماه

امدادرسانی به بیش از ۶۱ هزار نفر از شهروندان درگیر سیلاب مردادماه

به گزارش ایران آنلاین،رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به این که امدادرسانی در ۱۵ استان کشور همچنان ادامه دارد از یاری رسانی به بیش از ۶۱ هزار نفر از متاثرین از سیل خبر داد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر مهدی ولی‌پور با اشاره به این که عملیات امدادرسانی در زمینه های مختلف در سطح کشور ادامه دارد، گفت: عملیات امدادرسانی هلال احمر در حوزه های مختلف ادامه دارد و در همین راستا  یک هزار و ۲۶۶ چادر امدادی، بالغ بر ۲۱ هزار تخته پتو، بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ تخته موکت، ۱۷۵ بسته ظروف، ۳۴ هزار و ۲۱۰ کیلوگرم نایلون پوششی و ۱۱ هزار و ۶۹۶ بسته غذایی میان سیل‌زدگان توزیع شده است.

وی افزود: از تاریخ یک مرداد تا به امروز هلال احمر با بکارگیری نیرو و تجهیزات در سیلاب های ناشی از پدیده مانسون در سطح کشور فعال بوده و در ۲۴ استان متاثر از سیلاب مشغول خدمت رسانی به شهروندان بوده است. در همین زمینه مجموع مناطق عملیاتی متاثر از سیل یک هزارو ٦۶۹ ناحیه در ۱۶۷ شهرستان بوده و یک هزارو ۳۸۶ روستا نیز درگیر سیلاب و آبگرفتگی شده اند.

     امروز نیز امدادرسانی در استان های اصفهان، البرز، تهران، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کهگیلویه بویراحمد، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان ادامه دارد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: ۱۵۳ محور مواصلاتی درگیر پدیده جوی و سیل شدند که در این مسیرها نیز جمعیت هلال احمر فعال بوده و ۴۵۳ خودرو گرفتار را نجات داده است. همچنین ۳ هزار و ۱۷ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند و برای بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ نفر شرایط اسکان اضطراری فراهم شد. 

ولی پور خاطرنشان کرد: از ابتدای سیلاب مرداد ۱۴۰۱ تا به امروز ۶ هزار و ۲۰۰ نیرو در قالب یک هزار و ۳۹۳ تیم عملیاتی با بکارگیری ۱۰۲۴ خودروی عملیاتی و ۴۲۷ دستگاه پمپ و لجن کش در حال خدمت رسانی به شهروندان بودند که این عملیات تا زمانی که به کلیه شهروندان خدمت رسانی شود، تداوم خواهد داشت.

در مجموع تا به امروز نیروهای جمعیت هلال احمر به بیش از ۶۱ هزار نفر امدادرسانی کرده اند.

انتهای پیام/

کپی