اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بودجه ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری در سال جاری باید محقق شود

بودجه ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری در سال جاری باید محقق شود
فاطمه صنیعی وحید خبرنگار

رئیس شورای شهر همدان گفت: بودجه و توجه به مناطق کم برخوردار شهری از اولویت‌های مهم شورای است لذا بودجه ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری در سال جاری باید محقق شود.

به گزارش ایران آنلاین، محمد مسگریان با  بیان این مطلب اظهار داشت:  حتی معتقدم این بودجه باید بیشتر شود تا براساس نیاز مناطق بتوانیم توسعه متوازن در شهرداری، بهینه‌سازی در طرح‌های مهم و اولویت دار هزینه کنیم.


وی ادامه داد:  اگرچه ۱۱ عضو شورا در برخی مسایل اختلاف نظر دارند اما توجه به مصالح و منافع مردم و شهر، سیاست اصولی این نهاد است زیرا  اعضای شورا در پیگیری و حل دغدغه‌های مردم فعال هستند و پیشرفت و آبادانی شهر همدان همواره مدنظر شورا قرار دارد.

مسگریان  اضافه کرد: در یکسال اخیر هر کمیسیون بیش از ۵۰۰ نامه را به غیر از مصوبات صحن پیگیری کرده‌اند و علاوه بر این شاهد مراجعه حضوری پرشمار مردم نیز هستیم و این پیگیری‌ها مستمر است.

وی سرعت بخشیدن به ساخت و تکمیل طرح‌های نیمه تمام را از خواسته‌های اصلی مردم دانست و گفت: اعضای شورای شهر همدان نظارت مستمری بر روند اجرای این طرح‌ها دارند و بودجه خوبی را نیز به اجرای آنها اختصاص داده‌ایم.

رییس شورای اسلامی شهر همدان شتاب در احداث و تکمیل پل‌های سردار همدانی و غدیر را مورد تاکید قرار داد و افزود: امیدواریم تا پایان تابستان پل غدیر افتتاح شود تا بخشی از مشکل ترافیک و حمل و نقل درون و برون شهری همدان رفع شود.

به گفته مسگریان، برای پل(تقاطع غیر همسطح) سردار همدانی نیز دستور داده‌ایم تا تابلو روزشمار نصب شود تا در زمان مقرر این طرح نیز به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به ۲۹۱ مصوبه شورای شهر همدان در یکسال اخیر، گفت: پیگیری راه‌اندازی واحد حقوقی شهرداری، میز مشاوره حقوقی در مناطق چهارگانه، تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی، رسیدگی به شکایت مردمی و ساماندهی ورودی‌های شهر همدان از دیگر اقدامات شورا در این مدت است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه پس از گذشت یکسال از آغاز فعالیت شورای ششم، نهایت تلاش را برای شفاف‌سازی داشته‌ایم، افزود: سامانه شهاب یا شفافیت شورا از جمله مواردی است که اعضای شورا با جدیت در راستای فعال‌سازی آن پیگیری کرده تا مردم بتوانند مسائل مربوطه و نتایج جلسات کمیسیون‌ها را به راحتی از آن طریق دنبال کنند.

کپی