اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

استاندار قزوین:

طرح‌های عمرانی با مشارکت بسیج سازندگی زودتر به سرانجام می‌رسد

طرح‌های عمرانی با مشارکت بسیج سازندگی زودتر به سرانجام می‌رسد
الهه مهر علیان خبرنگار

استاندار قزوین در نشست کارگروه بسیج سازندگی استان، با اشاره به هزینه‌های بالا برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های محرومیت‌زدایی در مناطق دورافتاده و صعب‌العبور، حضور بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه، برای اجرای طرح‌های عمرانی در این مناطق را ارزشمند و منشأ خیر و برکت دانست.

به گزارش ایران آنلاین، محمدمهدی اعلایی در این نشست که با حضور سردار فرمانده سپاه استان قزوین، معاون عمرانی استانداری و سایر اعضای این کارگروه تشکیل شد، تصریح کرد: از دیدگاه ما، اجرای چنین طرح‌هایی باید در اختیار بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی قرار گیرد تا کار با سرعت بیشتری به سرانجام برسد.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه پروژه‌های محرومیت‌زدایی باید پس از طی فرآیند دقیق کارشناسی اجرا شوند، گفت: البته نباید، فرآیندهای کارشناسی سبب تأخیر در اجرای چنین طرح‌هایی شود و مهمتر اینکه اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی باید بعد از طی فرآیند دقیق کارشناسی و مطالعات کافی اجرا شوند.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای طرح‌های آب‌رسانی به روستاها، بر تشکیل مداوم جلسات کارگروه های مربوطه به صورت فصلی و یا حتی ماهانه تأکید کرد و گفت: در خلال تشکیل این کارگروه هایی مشکلات و موانع شناسایی شده و می توان برای حل و فصل آنها چاره‌اندیشی کارشناسانه داشت.
استاندار قزوین، همچنین اجرای طرح‌های اشتغال‌آفرین را مهمترین خدمت بسیج سازندگی در حوزه محرومیت‌زدایی برشمرد و افزود:‌ البته صرف اعطای وام و تسهیلات بانکی کاری از پیش نمی‌برد و اگر کارگاه‌های تولیدی در روستاها ایجاد می‌کنیم، باید برای عرضه و فروش محصولات این کارگاه‌ها هم تدابیری بیاندیشیم.
اعلایی، حمایت از طرح‌های مشاغل خانگی را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: باید طرح توسعه مشاغل خانگی را در روستاهای محروم و دورافتاده اجرا کنیم و با کمک تعاون روستایی بازارچه‌هایی برای آنها ایجاد کنیم تا بتوانند محصولات خود را برای فروش در شهرها عرضه کنند.

کپی