اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

خسارت سامانه بارشی مونسون به بخش کشاورزی استان بوشهر

خسارت سامانه بارشی مونسون به بخش کشاورزی استان بوشهر

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: سامانه بارشی موسوم به مونسون ۱۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی این استان خسارت وارد کرده است.

شاپور رضایی روز دوشنبه در گفت وگو با ایران آنلاین افزود: به دنبال هشدارهای هواشناسی در خصوص فعالیت سامانه بارشی موسوم به مونسون در استان  بوشهر، سازمان جهاد کشاورزی نیز همگام با سایر دستگاه‌های مرتب اقداماتی در راستای کاهش خسارت‌های احتمالی این سامانه به بخش کشاورزی انجام داد.

وی ادامه داد: با وجود اطلاع رسانی گسترده به بهره برداران بخش و انجام اقدامات اولیه با این وجود به دلیل شدت بارندگی‌ها، برخی مزرعه ها و باغ‌ها دچار آسیب دیدگی شدند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار کرد: بیشترین خسارت‌های ناشی از سامانه بارشی مونسون در استان بوشهر در شهرستان‌های دشتستان، تنگستان و دشتی رخ داده است.

رضایی یادآور شد: در صورت تدام شرایط فعلی و رطوبت بالا که موجب ترشیدگی محصول نخیلات می شود احتمال افزایش این خسارت تا هزار میلیارد ریال نیز وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد با وجود خسارت‌های وارده این بارش‌ها به عنوان یک آبیاری موثر در نخیلات موجب بهبود کیفیت و کمیت محصول خرمای استان شود.

کپی