اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین عنوان کرد:

رشد 45 درصدی اظهارنامه‌های دریافتی از اشخاص حقیقی

رشد 45 درصدی اظهارنامه‌های دریافتی از اشخاص حقیقی
معصومه قاسمی خبرنگار

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با بیان اینکه رشد چشمگیر اظهارنامه مالیاتی، نشانه ارتقای تمکین مالیاتی است، گفت: قطعاً، اشراف اطلاعاتی به داده‌ها و اطلاعات مربوط به مبادلات اقتصادی، بیش از هر چیز حاصل ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان است.

به گزارش ایران آنلاین، عزیزا... عباس‌پور گفت: امسال طی مهلت مقرر قانونی برای ارایه اظهارنامه صاحبان مشاغل، در مجموع بیش از 72 هزار فقره اظهارنامه و فرم تبصره ماده (100) از سوی اشخاص حقیقی دریافت شده است.
وی یادآور شد: همچنین در سال جاری، در مهلت تعیین شده برای ارایه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل، حدود 49573 فرم تبصره ماده (100) قانون مالیات‌های مستقیم و 22473 فقره اظهارنامه به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر عضویت در «سامانه ملی مؤدیان» برای مؤدیان علاقه‌مند اختیاری است و در ماه‌های آینده حسب فراخوان‌های اعلامی سازمان امور مالیاتی کشور، مؤدیان مشمول مکلف به عضویت در این سامانه خواهند بود.

عباس‌پور افزود: همانگونه که در چند ماه گذشته وعده شده بود از بیست و یکم تیرماه ۱۴۰۱ و همزمان با هفته فرهنگ مالیاتی، امکان عضویت مؤدیان محترم در «سامانه ملی مؤدیان مالیاتی» در اجرای «قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان» فراهم آمده است.

وی اظهار داشت: در همین راستا از کلیه مؤدیان مشمول این قانون دعوت می شود جهت عضویت در این سامانه و ایجاد کارپوشه اختصاصی به نام خود، با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس my.tax.gov.ir برای عضویت در سامانه مؤدیان و ایجاد کارپوشه اقدام کنند.

کپی