اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
وزیر کشور:

واحدهای امدادی در روستای کوثرریز رفسنجان مستقر می‌شوند

واحدهای امدادی در روستای کوثرریز رفسنجان مستقر می‌شوند

به گزارش ایران آنلاین، وزیر کشور گفت: واحدهای امدادی به منظور امدادرسانی در کف‌کشی، لجن‌کشی و انتقال آب‌های موجود در واحدهای مسکونی و سایر اماکن در روستای کوثرریز رفسنجان مستقر خواهند شد.

 احمد وحیدی روز یکشنبه در بازدید از روستای کوثرریز رفسنجان و دیدار و گفت و گو با اهالی این منطقه سیلزده افزود: با بنیاد مسکن نیز رایزنی شده تا به منظور ساخت خانه های مقاوم در این روستا کمک و خانه های تخریبی را بازسازی کند.

احمد وحیدی افزود: با کمک عوامل هلال‌احمر و بسیج که در سیل اخیر نیز امدادرسانی کرده اند، خدمات رسانی به سیلزدگان افزایش خواهد یافت، همچنین واحدهای مهندسی نیز در این‌ منطقه به منظور خدمت رسانی بیشتر مستقر می شوند.

وی ادامه داد: ورود سیلاب به برخی منازل کوثرریز به تعدادی از جهیزیه دختران این روستا خسارت وارد کرده که به این افراد برای تهیه جهیزیه کمک می شود.

وحیدی تصریح کرد: جهاد کشاورزی نیز به باغ هایی که از سیلاب خسارت دیده اند رسیدگی و شرایط موجود را ساماندهی خواهد کرد.

وی از استاندار کرمان، هیات همراه و مسئولان رفسنجان خواست، در رفع مشکلات این روستا گام های موثر بردارند.

وزیر کشور همچنین در دیدار با مردم سیلزده روستای کوثرریز رفسنجان با اشاره به اینکه به منظور بررسی وضعیت بحرانی سیل در این شهرستان به رفسنجان سفر کرده ام گفت: از طریق بالگرد از مناطق مختلف این شهرستان بازدید کردیم و یکی از بیشترین مناطقی که در رفسنجان به دلیل جاری شدن سیلاب آسیب‌ دیده است روستای کوثرریز است که بخشی از این روستا خسارت زیادی دیده و بخشی از آن خسارت ندیده است.

سرپرست فرمانداری رفسنجان نیز در این بازدید گفت: بارندگی های شدید اخیر و در پی آن سیلاب گسترده از سمت سرچشمه به طرف شهر رفسنجان سرازیر شد که تعدادی از روستاها از جمله کوثرریز و ناصریه را زیر آب برد.

حسین رضایی افزود: منازل روستای کوثرریز در همان شب اول بارندگی دچار آبگرفتگی و دستور تخلیه این منطقه صادر شد و ساکنان این روستا به منطقه امن انتقال یافتند.

وی بیان کرد: چهارشنبه هفته گذشته غیر از روستای کوثرریز، روستاهای ناصریه، محمدآباد میثم، شهرک جهاد، شهرک هزار واحدی، فخرآباد و غیره نیز که در مسیر سیلاب گسترده بودند، تخلیه شدند و اهالی در حسینیه ثارالله، مسجد قبا، دانشگاه ولیعصر (عج) و ورزشگاه تختی این منطقه اسکان یافتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، وزیر کشور که بعدازظهر یکشنبه وارد رفسنجان شد از فرودگاه این شهر با استفاده از بالگرد بازدید هوایی خود را از مناطق سیل‌زده آغاز کرد.

احمد وحیدی بدو ورود به فرودگاه رفسنجان مورد استقبال استاندار کرمان و دیگر مسئولان محلی این شهرستان قرار گرفت.

وزیر کشور در جریان سفر به رفسنجان و در راستای بازدید از مناطق سیلزده امروز (یکشنبه) به روستای کوثرریز این شهرستان رفت و از نزدیک با اهالی این منطقه دیدار و گفت و گو کرد.

بارندگی های سیلابی و طغیانگر در رفسنجان واقع در شمال غرب استان کرمان موجب بروز خسارت های فراوان در بخش های مختلف کشاورزی، زیرساختی و تأسیساتی این منطقه شده است.

رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.

/انتهای پیام


 

کپی