اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
به دنبال بارش‌های سیل‌آسا

دستگاه‌های اجرایی زنجان، همچنان در حالت آماده باش

دستگاه‌های اجرایی زنجان، همچنان در حالت آماده باش
شروین قزلباش خبرنگار

به دنبال ادامه بارش‌های سیل‌آسا و احتمال وقوع سیلاب در استان زنجان، تمام دستگاه‌های امدادرسان و خدمات‌رسان در این استان در حالت آماده باش هستند.

به گزارش ایران آنلاین، مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان تصریح کرد: از روز چهارشنبه هفته گذشته و پس از اطلاعیه سازمان هواشناسی استان با اعلام هشدار نارنجی، تمام اعضای ستاد مدیریت بحران استان در شهرستان‌ها و بخشداری‌ها در وضعیت آماده‌باش قرار دارند.
صفی‌ا... کرامتی، برگزاری مانور ساعت صفر با حضور استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی در روستای تهم را با هدف شناسایی نقاط ضعف و قوت در مواجهه با شرایط بحرانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: شهرستان‌های خدابنده، ایجرود، سلطانیه و شهر صایین‌قلعه در شهرستان ابهر از جمله شهرستان‌هایی است که تحت تأثیر پدیده مانسون و افزایش بارش‌های سیل‌آسای تابستانی متحمل خسارات شده است.
وی با بیان اینکه شدت بارندگی‌ها و همچنین بارش تگرک موجب وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی در شهرستان‌های خدابنده و ایجرود شده است، افزود: گزارش خسارت‌های وارده، پس از راستی‌آزمایی توسط جهاد کشاورزی استان بزودی اعلام خواهد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان با بیان اینکه جبران خسارت‌های وارد شده بر بخش کشاورزی بر اساس قانون است، گفت: پرداخت خسارت به کشاورزان بیمه شده و امهال تسهیلات بانکی از جمله اقدامات در این زمینه است که انجام خواهد شد.
این مسئول از مردم خواست تا بازگشت شرایط عادی جوی از گشت و گذار در کنار رودخانه‌ها، سدها و مسیل‌ها خودداری کرده و بدون اطلاع از شرایط جوی و راه‌های مواصلاتی راهی جاده‌ها و سفر به مناطق کوهستانی و حادثه‌خیز از نظر وقوع سیلاب نشوند.

کپی