اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

اصلاح ساختار بودجه وارد عرصه علمی کشور شد

اصلاح ساختار بودجه وارد عرصه علمی کشور شد

به گزارش ایران آنلاین،نشست بررسی و هم‌اندیشی در خصوص اصلاح ساختار بودجه‌ریزی مطلوب با مشارکت دیوان محاسبات، دانشکده حکمرانی دانشگاه تهران و به میزبانی مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری برگزار و طرفین با برگزاری همایش علمی در سطح ملی به صورت سالانه با موضوع بودجه‌ریزی مطلوب موافقت کردند.

به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری، این نشست با حضور نمایندگی از دیوان محاسبات، دانشکده حکمرانی دانشگاه تهران برگزار و در خصوص استفاده حداکثری از توان سه مجموعه در راستای تحول بنیادین بودجه بحث و بررسی شد.

در ابتدای این نشست «سید مهدی پاک ذات»، رئیس مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری ضمن بیان اهمیت اصلاح بودجه در ساختار حکمرانی کشور حرکت جدید دیوان محاسبات در سرعت بخشیدن به امر نظارت بر اجرای بودجه را سرآغاز خوبی به منظور آسیب شناسی نظام بودجه ریزی دانست و ادامه این روند را لازم و ضروری دانست.

وی ابراز امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت اندیشگاهی و دستگاه های اجرایی و همچنین بهره گیری از ظرفیت کارشناسی مرکز و دیوان محاسبات بتوانیم با سرعت قابل قبولی به مدل های علمی اصلاح ساختار بودجه دست پیدا کنیم.

«روح الله اکبری»، مدیرکل امور استان های دیوان محاسبات ضمن بر شمردن اهمیت موضوع اصلاح بودجه در نگاه رهبری گفت: مقام معظم رهبری در اجلاسیه آخر مجلس در خصوص اصلاح واقعی در ساختار بودجه ریزی کشور مطالبه جدی داشتند؛ بنابراین حرکت دیوان محاسبات به سمت اصلاح و بازبینی ساختار بودجه باید گام های مشخصی برداشته شود.

«رضا امیدی‌فر» نیز به عنوان نماینده دانشکده حکمرانی دانشگاه تهران گفت: امید داریم با راه اندازی آزمایشگاه خط مشی و حکمرانی در دانشکده در آینده نزدیک بتوانیم به این روند کمک لازم را داشته باشیم.

وی ادامه داد: پیشنهاد می کنیم با توجه به ظرفیت‌های موجود یک ساز و کار دبیرخانه‌ای دائم برای این همایش را بتوانیم به صورت علمی میزبانی کنیم.

امیدی‌فر افزود: امید داریم با حرکتی همسو و همراهی مرکز و مجموعه علمی دانشگاه تهران بتوانیم زیر ساخت‌های لازم در خصوص اصلاح ساختار بودجه را به لحاظ نظری و علمی فراهم کنیم.

در این نشست مقرر شد هر یک از اضلاع حاضر، برگزاری همایش علمی در سطح ملی به صورت سالانه بودجه ریزی مطلوب را با موضوع اصلاح ساختار بودجه به مرحله اجرا درآورند.

انتهای پیام/

کپی