اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

جاده سیل زده کندوان بازگشایی شد

جاده سیل زده کندوان بازگشایی شد

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا، رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای چالوس و کلاردشت از بازگشایی محور سیل زده جاده چالوس- کرج محدوده کندوان خبر داد.

مهدی صفایی گفت: با همکاری مسوولان ستاد بحران استان، شهرستان و نیز نیروهای مردمی با بسیج تمامی امکانات و نیروهای راهداری در سطح این جاده که پر از حجم انبوه گل و لای، سنگ و نیز شاخ و برگ شکسته درختان ناشی از سیل بود، جمع آوری و پاکسازی شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تردد در ۲ مسیر رفت و برگشت این جاده به صورت روان در حال انجام است.

وی همچنین با اشاره به آماده باش نیروهای راهداری اظهار داشت: این نیروها آمادگی دارند در صورت نیاز مسیر را پس از وقوع سیلاب احتمالی، پاکسازی کنند.

جاده کندوان از پنجشنبه شب با توجه به هشدار نارنجی هواشناسی و طغیان و سیلاب رودخانه ها در روستاهای بالا دست جاده کندوان و به منظور حفظ ایمنی مسافران بسته شده بود.

مسئول ایستگاه هواشناسی سیاه بیشه نیز وضعیت هوای این منطقه را نیمه ابری اعلام کرد و گفت: در حال حاضر درجه حرارت این منطقه ۱۹ درجه سانتی گراد است.

کرمعلی اسدی افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی در منطقه شاهد بارش باران رگباری و رعد و برق تا صبح روز دوشنبه خواهیم بود.

حدود ۸۰ کیلومتر از مسیر ۱۶۰ کیلومتری جاده کندوان در جز حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد و بقیه نیز مربوط به استان البرز است.


/انتهای پیام

کپی