اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

استاندار تهران اعلام کرد

پایان عملیات خارج کردن گل و لای امامزاده داود(ع)

پایان عملیات خارج کردن گل و لای امامزاده داود(ع)

به گزارش ایران آنلاین، استاندار تهران گفت: عملیات خارج کردن گل و لای امامزاده داود(ع) به اتمام رسیده و باید وارد عملیات بازسازی شویم.

 محسن منصوری در مورد وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان در امامزاده داوود (ع) تصریح کرد: کارهای اولیه و یافتن مفقودان در امامزاده داوود (ع) انجام شده و اکنون عملیات لایروبی و خارج کردن گل و لای از امامزاده به اتمام رسیده و لایروبی مغازه ها و رستوران اطراف در حال انجام است و یکهزار نفر دیروز و امروز در حال خدمات رسانی در این منطقه هستند و اکنون باید وارد فرآیند اصلاح و بازسازی شویم.

استاندار تهران ضمن تسلیت به خانواده های جانباختگان حادثه سیل و آرزوی سلامت برای مصدومین این حادثه اظهار داشت: دستگاه های امدادی و خدماتی حضور پررنگی در روستای مزداران فیروزکوه دارند تا در کمترین زمان بهترین خدمات ارائه شود. 

منصوری ادامه داد: به لحاظ تجهیزات منطقه اشباع شده و به لحاظ نیروی انسانی هم در روستای مزداران بیش از ۱۵۰۰ نفر از دستگاه‌های مختلف شامل هلال احمر، شهرداری ها و فرمانداری‌ها در حال خدمات رسانی هستند و کارها به سرعت پیش می رود. 

وی به حضور گسترده مسئولان کشور به ویژه رئیس جمهور در شهرستان فیروزکوه اشاره کرد و گفت: شخص رئیس جمهور در کمتر از ۱۲ ساعت چهار بار از بنده پیگیر وضعیت سیل زدگان بودند که نشان از دغدغه مندی ایشان است که شبانه روز مسائل را دنبال می‌کنند و تمام امکانات دولت بسیج شده تا مشکلات به حداقل برسد. 

استاندار در مورد تعداد جانباختگان بر اثر سیل در استان تهران گفت: در فیروزکوه ۱۱ نفر، امامزاده داوود ۱۹ نفر، دماوند یک نفر، پردیس ۴ نفر، شمیرانات یک نفر و در مجموع ۳۶ نفر در استان تهران بر اثر سیل فوت کردند. 

منصوری خاطرنشان کرد: چهار مفقودی در فیروزکوه داریم و به صورت غیررسمی طبق اعلام مسافرین دو مفقودی در پردیس اعلام شده که اقدامات برای تعیین تکلیف وضعیت آنها ادامه دارد. 

/انتهای پیام


 

کپی