اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

گزارش جالب بیلد از سردار آزمون؛ فوق ستاره مخفی که ۵۲ اسب دارد

گزارش جالب بیلد از سردار آزمون؛ فوق ستاره مخفی که ۵۲ اسب دارد

به گزارش ایران آنلاین،نشریه بیلد آلمان در گزارشی جالب به زوایای پنهان زندگی مهاجم ایرانی بایرلورکوزن پرداخت.

 نشریه بیلد آلمان در گزارشی به معرفی مهاجم ملی‌پوش فوتبال کشورمان پرداخت و او را یک فوق ستاره مخفی در بوندسلیگا خواند. این نشریه در خصوص سردار آزمون نوشت: لورکوزن با این مهاجم می‌خواهد به بایرن‌مونیخ حمله کند. در آلمان بسیاری از هواداران فوتبال فقط نام او را می‌شناسند اما در سرزمین مادری‌اش لازم نیست در مورد او توضیح دهید. سردار آزمون فوق ستاره مخفی بوندسلیگاست. در ایران او یک قهرمان مردمی است. او با ۴.۸ میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام، بیش از متس هوملز دنبال‌کننده دارد و این تنها چیزی است که باید در مورد او بدانید.

بیلد در ادامه این گزارش نوشت: لورکوزن در ژانویه گذشته با ۲.۵ میلیون یورو توانست بهترین گلزن لیگ روسیه در فصل ۲۰۱۹/۲۰ با ۱۷ گل را در زمستان از زنیت سن‌پترزبورگ خریداری کند. آزمون و بایرلورکوزن ابتدا بر سر انتقال رایگان تابستانی به توافق رسیده بودند.

لورکوزن با این بازیکن هجومی همه‌کاره، نه تنها در نهایت یک کلکسیونر قهرمانی بلکه بزرگترین علاقمند اسب در بوندس‌لیگا را نیز به دست آورد. آزمون که والدینش ترکمن هستند، دارای ۵۲ اسب مسابقه‌ای است.

اسب‌های آزمون در ایران و استرالیا هستند. سردار که اولین اسب خود را در ۱۷ سالگی خریداری کرده، وقتی از کودکی خود صحبت می‌کند، می‌گوید: وقتی کوچک بودم، پدر، پدربزرگ و عمویم در مزرعه بزرگشان اسب داشتند. اسب‌ها همیشه نقش زیادی در خانواده ما داشته‌اند. به لطف کمک پدرم در سه سالگی توانستم اسب‌سواری کنم. این آغاز عشق من به این حیوانات بود.

گزارش جالب بیلد از سردار آزمون؛ فوق ستاره مخفی که ۵۲ اسب دارد

در ادامه این گزارش آمده است: آزمون اطمینان می‌دهد که نام تمام ۵۲ اسب را می‌داند. اما او سرکان را بیش از دیگر اسب‌هایش دوست دارد. او می‌گوید: من همه اسب‌هایم را دوست دارم، اما سرکان و پدرش مورد علاقه من هستند. سرکان یک ساله است و دو سالگی مسابقه خواهد داد.

بیلد در ادامه نوشت: آزمون به دلیل اشتیاق به ورزش سوارکاری شخصیت فوق العاده‌ای دارد. او می‌توانست به عنوان یک بازیکن والیبال نیز کار کند. والیبال ورزش مهمی در خانواده او بوده و هست. او خودش یک بازیکن ملی‌پوش زیر ۱۵ سال کشورش بوده اما بعد تصمیم گرفت به فوتبال بپردازد. آزمون هفته گذشته در کمپ تمرینی لورکوزن و در بازی والیبال ساحلی به همراه هم‌تیمی‌هایش ثابت کرد که هیچ چیزی را در روی تور فراموش نکرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: بعد از روستوف و زنیت، بایر ۰۴ سومین باشگاهی است که آزمون در لیگ قهرمانان اروپا با آن رقابت‌ها را شروع می‌کند. آزمون در این خصوص تاکید می‌کند: لورکوزن بهترین تیم باشگاهی است که تا به حال در آن بازی کرده‌ام. من هرگز ندیده‌ام که باشگاهی به این صورت حرفه‌ای با احترام زیاید که به یکدیگر می‌گذارند، کار کند. وقتی بازیکن جدیدی می آید، هیچ وقت احساس غریبگی نمی‌کند. شخصاً بلافاصله پس از پیوستن به آنها احساس کردم که در خانه‌ام هستم.

بیلد اسپرت در پایان این گزارش به جام جهانی قطر اشاره کرد و نوشت: در جام جهانی ۲۰۲۲، کل تیم ایران به این مهاجم متکی است. انتظار می‌رود آزمون به عنوان کاپیتان دوم، ایرانی‌ها را در گروه مقابل انگلیس، آمریکا و ولز به مرحله یک هشتم نهایی برساند. اگر او این کار را کند، حداکثر او دیگر یک ستاره مخفی در بوندسلیگا نخواهد بود.

انتهای پیام/


 

کپی