اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
رییس جمعیت هلال احمر:

سیل جاده‌ها را مسدود کرده است

سیل جاده‌ها را مسدود کرده است

به گزارش ایران آنلاین،رییس جمعیت هلال احمر گفت: به علت مسدود بودن مسیر جاده‌ای در مناطق سیل زده فیروزکوه، اقلام امدادی از طریق قطار و بالگرد به این مناطق فرستاده می‌شود.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر پیرحسین کولیوند افزود: در منطقه امامزاده داوود (ع) هشت پیکر تحویل پزشکی قانونی شده است و عملیات جستجو و نجات برای پیدا کردن مفقودان، به رغم بارش شدید دیشب همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: جاری شدن سیل در روستاهای زرین دشت، آتشان، مزداران و خمده در شهرستان فیروزکوه موجب خسارات جدی در این مناطق شد که عملیات امداد و نجات و جستجو در این مناطق ادامه دارد.

کولیوند افزود: به رغم اینکه هنوز ارتباطات مسیر در فیروزکوه باز نشده است، اما اقدامات برای امدادرسانی و ارائه خدمات به سیل‌زدگان در حال انجام است. همچنین با هماهنگی وزیر کشور و استاندار تهران، اقلام امدادی را از طریق قطار و بالگرد به مناطق سیل زده در فیروزکوه فرستادیم.

وی ادامه داد: استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، یزد، مرکزی، قزوین، قم، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی، زنجان، گلستان، مازندران و گیلان امروز مشمول هشدارهای هواشناسی هستند که ضرورت دارد برای پیشگیری از حوادث مردم مراقبت‌های لازم را انجام دهند.

رییس جمعیت هلال احمر کشور گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی به مردم توصیه می‌کنیم که از حضور در حریم رودخانه‌ها، بستر مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی جدا خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، ۱۸ استان کشور درگیر سیل شده است و طبق پیش بینی هواشناسی هموطنان تا دهم مردادماه باید از قرار گرفتن در حریم رودخانه‌ها و نقاط کوهستانی خودداری کنند.

انتهای پیام/

کپی