اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
وزیر نیرو اعلام کرد؛

پیگیری وزارت نیرو برای فروش برق با مکانیزم بورس

پیگیری وزارت نیرو برای فروش برق با مکانیزم بورس

به گزارش ایران آنلاین،وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو درصدد است به زودی فروش برق با مکانیزم بورس و با نظام عرضه و تقاضا انجام شود.

به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، «علی اکبر محرابیان‌» با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم هم در مجلس و هم در دولت برنامه توسعه‌ای ۳۵ هزار مگاواتی نیروگاه‌ها به عنوان یک برنامه چهار ساله اعلام شده است، افزود: پایه و اساس سرمایه‌گذاری در این زمینه بخش خصوصی است که برنامه ریزی‌های مربوط به آن برای سال اول انجام و بخش قابل توجهی از نیروگاه‌ها وارد چرخه تولید کشور شده‌اند و خوشبختانه طبق برنامه پیش رفته است.

وی گفت: وزارت نیرو از حضور بخش خصوصی به شدت استقبال و حمایت می‌کند.

محرابیان‌ درباره نرخ فروش برق با مکانیزم بورس اظهار کرد: در صدد هستیم به زودی فروش برق با مکانیزم بورس و با نظام عرضه و تقاضا انجام شود که سابقه این کار را بنده در سال‌های گذشته و در حوزه سیمان، فولاد و صنایع معدنی داشته‌ام و امروز همان مدل را دنبال می‌کنم.

وزیر نیرو بیان کرد: در حال تسهیل مقدمات موضوع هستیم و امیدواریم در یک فرایند عرضه و تقاضا، هر چه سریع‌تر فروش برق توسط نیروگاه‌ها از طریق بورس انجام شود که این کار ضمن تقویت بورس، باعث شفاف‌سازی هر چه بیشتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با این کار نیروگاه‌ها و صاحبان نیروگاه‌های کشور می‌توانند مبالغ فروش برق را به صورت لحظه‌ای و در زمان فروش به طور کامل دریافت کنند.

انتهای پیام/


 

کپی