اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

صالحی‌امیری: چوگان می‌تواند معرف فرهنگ ایران بزرگ به دنیا باشد

صالحی‌امیری: چوگان می‌تواند معرف فرهنگ ایران بزرگ به دنیا باشد

به گزارش ایران آنلاین، رئیس کمیته ملی المپیک بر ضرورت بهره‌مندی از همه ظرفیت‌ها برای حفظ ورزش چوگان تأکید کرد و گفت: چوگان می‌تواند معرف فرهنگ ایران بزرگ به دنیا باشد.

 سیدرضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک به‌ همراه مشاور رئیس و مدیر امور مالی و خزانه دار کمیته ملی المپیک ظهر امروز از فدراسیون چوگان و مجموعه چوگان و سوارکاری شهداء بازدید کرد.

ابتدا ابراهیم نوزائی رئیس فدراسیون چوگان با اشاره به اهمیت توسعه این رشته ورزشی در کشور گفت: این ورزش ملی برای پررنگ‌تر شدن در سراسر کشور نیازمند همراهی همه مسئولان است.

رئیس فدراسیون چوگان با بیان اینکه آماده سازی زیرساخت‌های چوگان نیازمند پیش بینی اعتبارات مناسب است، اظهار کرد: وزارت ورزش و سایر مجموعه‌های مرتبط باید برای ترویج چوگان در کنار فدراسیون باشند زیرا رهبر معظم انقلاب نیز تاکید جدی بر احیای این ورزش ملی دارند.

وی با یادآوری توانمندی چوگان‌بازان ایرانی برای حضور در رقابت‌های بین المللی تصریح کرد: ایرانیان چوگان را به دنیا معرفی کردند لذا باید در مسابقات جهانی حضور پررنگ داشته باشند و تحقق این موضوع نیازمند کمک  همه ارکان تأثیرگذار در ورزش است.

صالحی امیری در این بازدید از نزدیک در جریان مشکلات، کاستی‌ها و دغدغه چوگان‌بازان قرار گرفت و با اشاره به قدمت تاریخی ورزش چوگان گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها برای حفظ این ورزش ملی بهره‌مند شد.

وی ضمن بیان اینکه ورزش چوگان در ادبیات و تاریخ کهن ایران همواره مورد توجه قرار داشته است، افزود: چوگان می‌تواند معرف فرهنگ ایران بزرگ به دنیا باشد زیرا این ورزش نخستین ورزش تیمی دنیا محسوب می‌شود.

صالحی‌امیری همچنین در خصوص ظرفیت جذب گردشگر از طریق ورزش چوگان، تاکید کرد: چوگان دارای جذابیت‌هایی است که نظر هر بیننده‌ای را جلب می‌کند از این رو با سرمایه‌گذاری در این بخش می‌توان گردشگران بسیاری را به ایران سرازیر کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه به تاریخچه مجموعه چوگان شهداء (قصرفیروزه) اشاره و تصریح کرد: این مجموعه به دلیل سابقه تاریخی ظرفیت‌های خوبی برای معرفی چوگان دارد و می‌تواند میزبان گردشگران و علاقه‌مندان به تاریخ باشد.

/انتهای پیام

کپی