اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران- بلاروس برگزار می‌شود

پانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران- بلاروس برگزار می‌شود

به گزارش ایران آنلاین، پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس در روزهای ششم و هفتم مرداد ماه سال جاری در مینسک (پایتخت بلاروس) به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و وزیر صنایع بلاروس برگزار خواهد شد.

 «رحمت‌الله خرمالی» مدیرکل آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ایران در این زمینه اظهار داشت: در این اجلاس تقویت و گسترش همکاری های متقابل در زمینه همکاری های تجاری و صنعتی، کشاورزی و پرورش ماهی، سرمایه گذاری، زمین شناسی و منابع آبی، بهداشت و داروسازی، حمل و نقل و همکاری فیمابین اتاق های بازرگانی در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به حجم ۴۰ میلیون دلاری تبادلات مالی میان ایران و بلاروس، ادامه‌داد: حجم مبادلات بسیار پایین است، بنابراین انتظار می‌رود در امتداد توافقات و تفاهمات تبادلات تجاری دو کشور رشد یابد.

گفتنی است علاوه بر حضور هیات دیپلماتیک ایرانی در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس، دیدار و گفت‌وگوی «سید رضا فاطمی امین» با «یوری نظروف» معاون نخست وزیر و بازدید از تعدادی مراکز صنعتی از برنامه های دیگر سفر وزیر صمت و هیات همراه به مینسک است.

چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با بلاروس در بهمن ماه ۱۳۹۶ در تهران برگزار شده بود.

/انتهای پیام

 

کپی