اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

شاخص بورس سبزپوش شد

شاخص بورس سبزپوش شد

به گزارش ایران آنلاین، شاخص کل بورس تهران امروز (چهارشنبه، پنجم مردادماه) با پنج‌هزار و ۲۶۱ واحد افزایش در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۴۳ هزار واحدی قرار گرفت.

 شاخص هم‌وزن با یک‌هزار و ۱۶۴ واحد افزایش به ۳۸۹ هزار و ۴۶۵ واحد و شاخص قیمت با ۶۹۸ واحد رشد به ٢۳۳ هزار و ۷۰۴ واحد رسید.

شاخص بازار اول، چهار هزار و ۸۳۱ واحد و شاخص بازار دوم هفت هزار و ۶۲۲ واحد افزایش را ثبت کرد.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از چهار میلیارد و ۴۷۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۶ هزار و ۸۷۳ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۸۲۲ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با یک هزار و ۲۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۵۰۷ واحد و ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۴۱۴ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۴۹ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۱۴۵ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۰۰ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۵۲ واحد و گروه مپنا (رمپنا) با ۵۱ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد ملی صنایع مس ایران (فملی)، پتروشیمی نوری (نوری)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و سایپا (خساپا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۲۷ میلیون و ۳۴۳ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۹۵۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۴۲ واحد افزایش داشت و به ۱۸ هزار و ۸۶۱ واحد رسید.

در این بازار یک میلیارد و ۷۵۹ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۲۴ هزار و ۶۶۱ نوبت بود.

نمادهای پلیمر آریاساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، بهمن دیزل (خدیزل)، پویا زرکان آق دره (فزر)، حمل و نقل گهر ترابر سیرجان (حگهر) و صنعتی مینو (غصینو) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و اعتباری ملل (وملل) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

/انتهای پیام

 

کپی