اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
پلیس پیشگیری پایتخت اعلام کرد:

کشف ۳۱ دستگاه ماینر از یک شرکت خصوصی در تهران

کشف ۳۱ دستگاه ماینر از یک شرکت خصوصی در تهران

به گزارش ایران آنلاین،سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت از کشف ۳۱ دستگاه ماینر در شرکتی خصوصی خبر داد و گفت: بررسی های اولیه از این شرکت حاکی از آن بود که در حوزه تولید مواد غذایی فعالیت دارد.

 سرهنگ پیمان لطیفی روز چهارشنبه در این باره اظهارداشت: با دریافت خبری مبنی بر  استخراج رمز ارز در یکی از شرکت های خصوصی در محله مهر آباد، بررسی موضوع را گروهی از مامورن کلانتری این محل بر عهده گرفتند.

وی با اشاره به اینکه محل و نوع فعالیت شرکت در ابتدا مورد شناسایی قرار گرفت، افزود: نتیجه بررسی های اولیه پلیسی نشان از این داشت شرکت اعلامی در حوزه تولید مواد غذایی فعالیت دارد که اخیرا با استقرار غیرمجاز ماینرها به استخراج ارزهای دیجیتال  می پردازد. 

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران افزود: نتیجه بررسی‌ها  به مرجع قضائی منعکس و دستور بازدید از محل دریافت شد و روز گذشته گروهی از ماموران کلانتری مهرآباد به نشانی اعلامی اعزام شدند. 

سرهنگ لطیفی گفت: در بررسی‌های بیشتر از این مکان تعداد ۳۱ دستگاه ماینر در حال استخراج ارزهای دیجیتالی به همراه  ۱۲ عدد کارت گرافیکی کشف و کارشناسان ارزش ریالی این اموال را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

وی اظهارداشت: مدیر عامل شرکت دستگیر و متهم  برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

انتهای پیام/


 

کپی