اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
فرمانده کل انتظامی کشور:

مرز ایران آماده خروج زائران عتبات عالیات در ماه محرم است

مرز ایران آماده خروج زائران عتبات عالیات در ماه محرم است

به گزارش ایران آنلاین، فرمانده کل انتظامی کشور با اظهار این که چهار مرز مهران ،چذابه ،شلمجه و خسروی آماده خروج زائران عتبات عالیات در ماه محرم شده است، گفت: تمهیدات و برنامه‌ریزی‌ها لازم برای امنیت و کنترل ترافیک خودروهای شخصی و عمومی انجام شده است.

سردار حسین اشتری روز چهارشنبه پس از بازید از کلانتری ۱۲ شهر ساری در جمع خبرنگاران افزود: علاوه بر تسهیل تردد زائران در مرز های کشور برای صدور گذرنامه نیز هماهنگی های لازم با وزارت کشور و  پلیس شده است.

وی با ذکر این نکته که همچنین همه نوع همکاری و برنامه ریزی برای زائران عتبات عالیات همانند قبل از کرونا با دست اندرکاران کشور عراق اندیشیده شده است، ادامه داد: دانش آموزان ، دانشجویان و طلاب مشغول به تحصیل نیز می توانند با ارایه گواهی مشغول تحصیل با هماهنگی پلیس گذرنامه  خروج از کشور را در ماه محرم برای زیارت به کشور عراق داشته باشند .

وی هر گونه افزایش هزینه برای اخذ گذرنامه را شایعه دانست و توضیح داد : به هیج عنوان هزینه صدور گذرنامه را افزایش ندادیم در واقع امسال تغییر قیمت صورت مرگفت مردم به این شعایعات توجه نکنند.
سردار اشتری درعین حال از شهروندان خواست تا کسانی که ضرورت نیاز به گذرنامه دارند ،اقدام کنند.
فرمانده کل انتظامی کشور درباره اعتبار و مهلت گذرنامه برای سفر به عتبات عالیات نیز توضیح داد که در صدد هستیم تا مقررات لزوم داشتن اعتبار شش ماه گذرنامه برای خروج را به یک ماه کاهش بدهیم ،یعنی گذرنامه های شهروندانی که دارای یک ماه اعتبار است نیز بتوانند از فرصت سفر به عتبات عالیات استفاده کنند.

وی تصریح کرد: حتی برای تسهیل اخذ گذرنامه ارایه خدمات هوشمند را در دست اجرا داریم تا از طریق سامانه پلیس من در خواست ها ثبت و گذرنامه در درب منزل تحویل شود.

فرمانده کل انتظامی کشور در پاسخ به نقش و وظیفه پلیس در مقوله عفاف و حجاب نیز گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بر اساس وظایف ذاتی با جرایم مشهود طبق قانون برخورد می کند و  جرم انگاری در حوزه پوشش و عفاف و حجاب را نیز داریم و بر اساس قانون به وظیفه ای که از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است ،عمل می کنیم.از مردم هم انتظار کمک و همراهی داریم.

انتهای پیام/


 

کپی