اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
مدیرکل هواشناسی استان سمنان در گفت و گو با ایران آنلاین:

مردم از اسکان در مجاورت رودخانه‌ها پرهیز کنند

مردم از اسکان در مجاورت رودخانه‌ها پرهیز کنند
حسن یزدانی ابراهیمی

با پیش‌بینی سازمان هواشناسی استان سمنان مبنی بر اعلام هشدار زرد و احتمال بارش باران، رگبار و گاهی باد شدید، برای روزهای آتی، مدیرکل این سازمان از مردم خواست از اسکان در مجاورت رودخانه‌ها خودداری کرده و به هشدارهای هواشناسی توجه کنند.

ایرج مصطفوی در گفت و گو با ایران آنلاین گفت: بر اساس گزارش نقشه‌های پیش‌یابی، از فردا( پنج شنبه 6 مردادماه) تا دوشنبه هفته آینده، شاهد کاهش نسبی دما بین 4 تا ۶ درجه برای استان سمنان خواهیم بود و انتظار داریم، برای پیشگیری از اتفاقاتی نظیر استهبان شیراز، مردم به هشدارهای هواشناسی توجه کنند چرا که با اعلام وضعیت زرد هواشناسی، اختلال در تردد در محورهای استان سمنان به دلیل بارش باران، باد شدید، رگبار، رعد و برق و ... پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان، زمان پایان اثرات این سامانه ناپایدار جوی را اواخر وقت روز دوشنبه دهم مرداد عنوان کرد و افزود: مردم باید در این مدت، در محورهای مواصلاتی استان با احتیاط رانندگی کنند و از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات خودداری کرده و به دلیل پیش‌بینی بادهای تند و شدید از توقف در زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمان‌های نیمه کاره، تابلوهای تبلیغاتی و ... خودداری کنند.
به گفته وی، سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش‌بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه‌روز است و هم استانی‌ها و گردشگران می‌توانند با آگاهی از وضعیت آب و هوایی، راهی سفرهای جاده‌ای شوند.

کپی