اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

پاکستان: اسرائیل منبع اصلی تنش و درگیری در خاورمیانه است

پاکستان: اسرائیل منبع اصلی تنش و درگیری در خاورمیانه است

به گزارش ایران آنلاین،نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل خطاب به اعضای شورای امنیت با ابراز نگرانی عمیق نسبت به وخامت اوضاع در اراضی اشغالی فلسطین از جمله بیت المقدس، اظهار داشت: زخم شدید ناشی از اشغالگری و جنایات رژیم اسرائیل در فلسطین منبع اصلی بی‌ثباتی، تنش و درگیری در کل خاورمیانه است. 

 به نقل از منابع رسمی پاکستان، «منیر اکرم» طی سخنرانی در نشست علنی شورای امنیت سازمان ملل با عنوان وضعیت در خاورمیانه، نگرانی شدید پاکستان نسبت به اوضاع فلسطین از جمله قدس اشغالی را عنوان و  هشدار داد که تداوم اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی هیچ صلحی را برای خاورمیانه به ارمغان نخواهد آورد.

وی حل پایدار مسئله فلسطین را فوری‌ترین اولویت برای ایجاد صلح و ثبات در خاورمیانه دانست و از اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواست تا به طور موثر برای یافتن راهکار پایدار به وظیفه خود عمل کنند. 

منیر اکرم با سرزنش عملکرد بی‌نتیجه شورای امنیت در احیای اصول منشور سازمان ملل و قوانین بین الملل نیز شکست در محکومیت نقض حقوق بشر از سوی اسرائیل، افزود: پاکستان به شدت نگران وخامت اوضاع در قدس اشغالی است و ادامه کشتار و زخمی شدن غیرنظامیان فلسطینی، تخریب منازل آنان است نیز جنایت اخیر قتل روزنامه شیرین ابوعاقله را محکوم می‌کند. 

نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل با استناد به نکات کلیدی بیانیه اسلام‌آباد مرتبط با نشست ماه مارس وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در پاکستان، اعلام کرد: راه حل فلسطین تشکیل یک کشور مستقل با مرزهای شناخته شده و مطابق با مرزهای قبل از ۱۹۶۷ به پایتخی قدس شریف می‌باشد. 

وی گفت: هیچ برابری اخلاقی، حقوقی و سیاسی بین اسرائیل به عنوان یک رژیم اشغالگر و فلسطین مظلوم و تحت اشغال وجود ندارد. قدس الشریف بخشی جدایی ناپذیر از سرزمین‌های اشغالی فلسطین است و ما از جامعه جهانی می‌خواهیم تا اسرائیل اشغالگر را وادار کند که از اقدامات استعماری خود دست بکشد و به تمام قطعنامه‌های بین المللی در این زمینه پایبند باشد. 

منیر اکرم افزود: مبارزه فلسطینی‌ها برای تعیین سرنوشت خود و اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل مشروعیت دارد درحالی که اقدامات اسرائیل در سرکوب مردم فلسطین نامشروع است.

انتهای پیام/

کپی