اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
معاون عمرانی استاندار قزوین:

امکان تغییر کاربری زمین های تعاونی مسکن جانبازان وجود ندارد

امکان تغییر کاربری زمین های تعاونی مسکن جانبازان وجود ندارد
معصومه قاسمی خبرنگار

معاون عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه راهی برای حل مشکل تعاونی مسکن جانبازان وجود ندارد، گفت: زمین‌های واگذارشده به این تعاونی، کاربری کشاورزی دارد و به همین دلیل امکان تغییر کاربری آنها وجود ندارد.

به گزارش ایران آنلاین؛ مهدی رجحانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد، در مورد تعاونی مسکن ارتش نیز تصریح کرد: مشکل تعاونی کارکنان ارتش مربوط به امروز نیست و ما در ازای آن راهکارهای لازم را برای رفع مشکلات اعضای تعاونی ارائه کرده‌ایم که متأسفانه اعضای تعاونی بر سر راهکار ارائه شده اختلاف نظر دارند و باید این اعضا با یکدیگر به تفاهم و توافق برسند تا مشکلات حل شود.
وی درباره روند اجرای پروژه‌های عمرانی در استان قزوین نیز گفت: پروژه‌های عمرانی استان به سه دسته توسعه‌ای، پروژه‌های بهبود فرایند و پروژه‌هایی از جنس حل مسأله تقسیم می‌شوند که بر اساس اولویت در حال اجراست.
این مسئول ادامه داد: اولویت این پروژه‌ها بر اساس نیاز مردم استان و نقشی است که این پروژه‌ها می‌تواند در توسعه استان قزوین داشته باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین درباره اعتبارات سفر رئیس‌جمهوری به این استان نیز افزود: در سفر رئیس‌جمهوری، یکهزار و ۷۷۵ میلیارد تومان اعتبارات برای حوزه راه ۲ هزار و ۷۹۱ میلیارد تومان برای پروژه‌های حوزه آب و برای توسعه روستایی ۸۸۸ میلیارد تومان مصوب شد.

وی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی نیز ۷۰۲ میلیارد تومان در این سفر مصوب شد، عنوان کرد: برای پروژه‌های راه‌آهن ۴۵ میلیارد تومان، برای پروژه‌های مخابراتی۶۰ میلیارد تومان ، برای حوزه صنعت و زیرساخت‌های صنعتی۳۱۰ میلیارد تومان ، در حوزه انرژی ۲۵۰ میلیون یورو و برای پروژه چشمه نور ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبارات مصوب شد.

این مسئول، درباره جذب اعتبار در حوزه‌های دیگر نیز از محل اعتبارات مصوب سفر رئیس‌جمهوری تصریح کرد: در زیرساخت‌های حوزه ورزش و جوانان ۲۱۶ میلیارد تومان و در حوزه گردشگری ۱۵۰ میلیارد تومان برای استان قزوین در سفر رئیس‌جمهوری مصوب شد.

معاون عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: تا به امروز حدود ۹۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات این سفر تخصیص پیدا کرده و امیدواریم با پرداخت آن بزودی شاهد یک جهش در مسیر توسعه استان باشیم.
وی در پایان افزود: بودجه سال گذشته عمرانی در استان قزوین حدود ۱,۴۰۰ میلیارد تومان بود که حدود ۹۰۰ میلیارد تومان آن تا پایان سال محقق شد.

کپی