اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مکرون بحران جهانی غذا را به گردن روسیه انداخت

مکرون بحران جهانی غذا را به گردن روسیه انداخت

به گزارش ایران آنلاین، رئیس جمهور فرانسه در پاسخ به انتقاداتی مبنی بر اینکه تحریم‌های اروپا عامل بحران جهانی غذا از جمله در آفریقا است، مدعی شد که منابع غذا همچون انرژی به سلاح جنگی روسیه تبدیل شده‌اند.

 امانوئل مکرون روز سه شنبه در نخستین روز از تور چهار روزه خود به سه کشور آفریقایی، در کامرون اظهار داشت: ما مورد حمله برخی قرار گرفتیم که تحریم‌های اروپا را عامل بحران جهانی غذا از جمله در آفریقا می‌دانند اما این کاملا نادرست است.

این روزنامه فرانسوی با اشاره به سفر اخیر رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه به چهار کشور آفریقایی، سخنان مکرون را اشاره ضمنی به مقاله منتشر شده از سرگئی لاوروف در یکی از روزنامه‌های جمهوری کنگو (Les Dépêches de Brazzaville) مبنی بر تاثیر تحریم‌های اروپا علیه مسکو و در نفی تبلیغات غربی و اوکراینی که ادعا می‌کنند روسیه قحطی صادر می‌کند، ارزیابی می‌کند.

شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ نیز در مورد این سفر نوشت: آغاز تور آفریقایی مکرون برای نخستین سفر خود به کامرون و آفریقای مرکزی با هدف احیای روابط سیاسی و اقتصادی ۲ کشور صورت گرفته است.

بر اساس گزارش این شبکه تلویزیونی، این اولین سفر مکرون به قاره آفریقا از زمان انتخاب مجددش در ماه مه گذشته و همچنین اولین سفر یک رئیس دولت فرانسه به یائونده از سال ۲۰۱۵ که فرانسوا اولاند به آنجا رفت، به شمار می‌رود.

/انتهای پیام

کپی