اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

زلفی گل: ایجاد فرهنگ سالم بزرگترین سرمایه جاودانه هر کشور است

زلفی گل: ایجاد فرهنگ سالم بزرگترین سرمایه جاودانه هر کشور است

به گزارش ایران آنلاین، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تمجید از طرح اندیشه تمدن ساز نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها است گفت: بزرگترین سرمایه جاودانه هر کشوری ایجاد فرهنگ سالم است.

 محمدعلی زلفی گل روز سه شنبه در آیین اختتامیه نخستین دوره طرح ملی اندیشه تمدن ساز ویژه اساتید دانشگاه‌ها در محل دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: طرح اندیشه تمدن ساز طرحی علمی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است که به نوعی اندیشه‌های تمدن ساز را پوشش می‌دهد.

وی  با تاکید براینکه، طرح اندیشه تمدن ساز طرح با ارزش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها است، بزرگترین سرمایه جاودانه هر کشوری را ایجاد فرهنگ سالم دانست و از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری که اخیرا چندین طرح با ارزش را حمایت و اجرا کرده است قدردانی کرد.

زلفی گل همچنین اعزام هزار نفر از نفرات برتر کنکور سراسری سال گذشته به مشهد مقدس را یکی دیگر از طرح های مناسب این نهاد در سال جاری عنوان کرد و گفت: با توجه به استقبال بی نظیر نفرات برتر کنکور از این برنامه معنوی در مشهد مقدس، آمادگی داریم از این نهاد برای اعزام دانشجویان برتر کنکور امسال به مشهد مقدس حمایت کنیم.

وزیر علوم در ادامه با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با دانشجویان و حمایت ایشان از دانشگاه ها، این مهم را در خنثی سازی توطئه دشمنان و سلطه گران برای قرار دادن دانشگاهیان در مقابل نظام بسیار ارزشمند و قابل تقدیر دانست.

وی در ادامه ضمن تاکید بر بهره گیری از ظرفیت های مادی و معنوی جامعه برای ساختن جامعه ای الگو،  قدردانی از تجربیات گذشتگان و تکرار نکردن اشتباهات را در مسیر تمدن سازی و ارتقای هرچه بیشتر حوزه فرهنگ جامعه بسیار مهم خواند.

زلفی گل با بیان اینکه، امروز خانواده‌ها حاضرند برای تحصیل فرزندان خود هزینه بپردازند افزود: این امر بیانگر آن است که حوزه علم و دانش و تحصیل و ارتقای دانایی در جامعه از جایگاه رفیعی برخوردار است.

وی افزود: بر همین اساس باید از این ظرفیت نهایت استفاده را داشته باشیم و برای شکل گیری تمدن نوین اسلامی آن را مدیریت کنیم.

/انتهای پیام
 

کپی