اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

لفاظی های دوباره گانتس علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران

لفاظی های دوباره گانتس علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران

به گزارش ایران آنالین،وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین ستیزه جویی و لفاظی های خود علیه ایران و حزب الله لبنان مدعی شد که این رژیم می‌تواند از پیشرفت برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران جلوگیری کند.

به نقل از شبکه تلویزیونی الجدید، «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه بار دیگر نتوانست نارضایتی خود را از مذاکرات برای دستیابی به یک توافق احتمالی به منظور احیای برجام پنهان کند و گفت که تل آویو آنچه را او "یک معامله بد با ایران" خواند که "می تواند باعث گشایش اقتصادی" برای ایران شود، "نمی‌پذیرد".

او با اذعان ضمنی به پیشرفت برنامه صلح آمیز هسته ای ایران با وجود همه تلاش های غرب و صهیونیست ها برای مانع تراشی در برابر آن و در عین حال تلاش برای فضا سازی و تضعیف کردن مسیر دیپلماتیک و برجسته کردن مسیر تقابل نظامی مدعی شد که گزینه نظامی می‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را با تاخیر مواجه کند و به زعم او به عنوان "به مانند یک توافق خوب" عمل کند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از رجزخوانی خود در تلاش برای تفرقه افکنی در بین اقشار مختلف مردم لبنان و فضاسازی علیه مقاومت برآمد و به زعم خود، دبیرکل حزب الله لبنان را مانع رسیدن به راه حل درباره ترسیم مرز دریایی و بهره برداری از منابع انرژی لبنان دانست.

وی در عین حال مدعی شد که رژیم صهیونیستی به دنبال راه حلی با لبنان در مورد مناطق مورد مناقشه دریایی است.

گانتس همزمان نگرانی خود از آمادگی و توان بالای مقاومت در مرز لبنان و شمال فلسطین اشغالی را پنهان نکرد و گفت که رژیم صهیونیستی در مرز شمالی با لبنان، در شرایط حساسی قرار دارد و امیدوار است این شرایط متوقف شود.

بنا به اعلام رسانه های صهیونیستی، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین گفت که امیدوار است که این رژیم "وارد جنگ یا روزهای جنگ بدتر نشود".

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شب گذشته در گفت‌وگو با شبکه المیادین درباره مسئله میدان نفتی و گازی در مرز لبنان و فلسطین اشغالی گفت: ما قادر به بازدارندگی هستیم و اگر نیاز باشد، پاسخ می‌دهیم، حتی اگر به جنگ منجر شود، اما با توجه به نیاز اروپا به جایگزین نفت و گاز روسیه، لبنان در برابر فرصت تاریخی قرار دارد.

وی گفت: اگر استخراج نفت و گاز از حوزه گازی "کاریش" از سوی اسرائیل در سپتامبر قبل از اینکه لبنان حق خود را بگیرد آغاز شود، ما به سمت یک مشکل می رویم.

نصرالله افزود: ما هدفی را تعیین کرده‌ایم و بدون تردید به سمت آن می‌رویم و هر چه باعث تحقق این هدف شود به آن متوسل می‌شویم.

دبیرکل حزب‌الله اضافه کرد: دولت لبنان قادر به اتخاذ تصمیم مناسب برای حفاظت از لبنان و ثروت آن نیست و از این رو مقاومت مجبور به اتخاذ این تصمیم است.

وی تأکید کرد که هدف حزب‌الله این است که لبنان نفت و گاز استخراج کند زیرا این تنها راه برای بقای لبنان است.

سید حسن نصرالله با تأکید بر اینکه هیچ هدف "اسرائیلی" در دریا و زمین وجود ندارد که موشک های نقطه‌زن مقاومت به آن نرسد، خاطر نشان کرد: حکومت لبنان به خاطر خواسته‌های میانجی آمریکایی، درباره خط ۲۳ دریایی، امتیازهای زیادی داده است؛ توپ هم اکنون در زمین لبنان نیست؛ بیروت هم اکنون امتیازاتی داده که دشمن نباید آن را رد کند.. ما هیچ گونه فریبی را نخواهیم پذیرفت و باید حق خود را پس بگیریم. هدف ما این است که کاری کنیم تا لبنان نفت و گاز استخراج کند و مرزهای دریایی این کشور به درستی ترسیم شود.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه گفته های امروز خود از فعال شدن سامانه دفاع هوایی "اس ۳۰۰ روسیه" پس از حمله رژیم صهیونیستی به سوریه خبر داد و این ادعا را مطرح کرده که فعال شدن سامانه مربوط به چند ماه پیش است.

انتهای پیام/


 

کپی