اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری:

نیمی از تست‌های کرونا در چهارمحال و بختیاری مثبت است/ مردم زودتر واکسن یادآور کرونا تزریق کنند

نیمی از تست‌های کرونا در چهارمحال و بختیاری مثبت است/ مردم زودتر واکسن یادآور کرونا تزریق کنند
مرتضی شاهوردی خبرنگار

با ورود به موج هفتم کرونا و افزایش مراجعه کنندگان به مراکز درمانی و بیمارستانی، مردم باید ضمن رعایت جدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی نسبت به تزریق دز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند.

به گزارش ایران آنلاین، رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: اکنون تست کرونای بیش از نیمی از مراجعه‌کنندگان به مراکز و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان، مثبت است و این زنگ هشداری است مبنی بر لزوم رعایت همه‌جانبه دستورالعمل‌های بهداشتی.
دکتر علی احمدی، افزایش 3 برابری بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی و بیمارستانی استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: از آنجایی که اکنون به طور متوسط، روزانه 30 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری می شوند، احتمال افزایش ازدحام بیماران در مراکز درمانی و بیمارستانی استان طی روزهای آینده دور از ذهن نیست و تنها راه جلوگیری از بازگشت روزهای پرالتهاب و دشوار گذشته تکمیل پوشش واکسیناسیون است.
وی تأکید کرد که مردم باید با غلبه بر این تفکر که واکسن نمی تواند مانع از ابتلا به کرونا شود، در صورت گذشت 6 ماه از تزریق دز سوم واکسن کرونا، اکنون نسبت به تزریق دز چهارم (یادآور) اقدام کنند.
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری ، استفاده از ماسک در اماکن عمومی، ادارات و مراکز پرجمعیت را بسیار مورد تأکید قرار داد  گفت: باید عموم مردم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تا حدامکان از چرخش ویروس در جامعه جلوگیری کنند تا بازگشت به روزهای بدون کرونا امکان پذیر شود.

این مسئول با اشاره به اینکه سویه‌های جدید ویروس کرونا قابلیت سرایت‌پذیری بیشتری دارند، از مردم خواست در صورت داشتن علائم سرماخوردگی ضمن پرهیز جدی از مصرف هرگونه دارو و درمان خودسرانه، بدون اتلاف وقت به پزشک مراجعه کنند.
وی ساده ترین راهکار مقابله با سویه جدید کرونا را تکمیل زنجیره واکسیناسیون عنوان کرد و با تأکید بر اینکه استان چهارمحال و بختیاری، کمبودی از نظر واکسن کرونا ندارد، تصریح کرد: اکنون واکسن‌های پاستوکووک، سینوفارم و فخرا در سطح استان به حد کافی موجود است و هم‌استانی‌ها می‌توانند با مراجعه به مراکز تزریق از خدمات واکسیناسیون رایگان استفاده کنند.
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری درباره نوع واکسن دریافتی نیز گفت: در تمام مراکز واکسیناسیون استان، یک پزشک مستقر است و مردم می توانند با مشورت با پزشک نسبت به تزریق نوع واکسن خود اقدام کنند.

 

کپی