اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

نزولی شدن روند مصرف برق در کشور

نزولی شدن روند مصرف برق در کشور

به گزارش ایران آنلاین،روند مصرف برق که در هفته‌های اخیر به‌شدت افزایشی شده بود به‌گونه‌ای که تا نزدیکی‌های ۷۰ هزار مگاوات هم رسیده بود در روزهای اخیر و با کاهش اندک دمای هوا روند نزولی به خود گرفت و این در حالی است که هیچ خبری از خاموشی‌های برنامه‌ریزی‌شده هم نبود.

 مروری بر روند مصرف برق در هفته‌های اخیر نشان از آن دارد که هم‌زمان با افزایش دمای هوا مصرف برق هم رکوردهای کم‌سابقه‌ای از خود برجای گذاشت به‌طوری‌که میزان مصرف به نزدیکی ۷۰ هزار مگاوات هم رسید.

گرچه میزان مصرف بسیار به مراحل خطرناکی رسید اما مردم هیچ زمانی شاهد خاموشی‌های برنامه‌ریزی‌شده و اعلام جدول‌های خاموشی نبودند.

این میزان مصرف زنگ خطری بود که تداوم آن می‌توانست مشکلاتی را به همراه داشته باشد اما تازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان از نزولی شدن روند مصرف در دو روز اخیر دارد.

میزان مصرف برق کشور روز گذشته در حالی در ساعت ۱۵ و ۴۴ دقیقه  به رقم ۶۴ هزار و ۳۵۰ مگاوات رسید که روز نخست مردادماه رقم مصرف ۶۷ هزار و ۳۶ مگاوات بود که کاهش محسوس مصرف را نشان می‌دهد.

همچنین بخش صنعت در این ساعت ۳ هزار و ۲۰۱ مگاوات برق مصرف کرد.

نزولی شدن روند مصرف برق در کشورمصرف شبانه برق نیز به رقم ۶۰ هزار و ۸۶۴ مگاوات رسید و بخش صنعت ۳ هزار و ۶۴۲ مگاوات برق مصرف کرد.

برنامه‌ریزی‌های دولت سیزدهم و همکاری خوب مردم اجازه نداد تابستان گرم و داغ امسال بخش خانگی شاهد خاموشی‌های مداوم باشند.

انتهای پیام/


 

کپی