اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

کنسرت‌های موسیقی در بهار ۱۴۰۱ به روایت آمار؛ رونق کنسرت، پیشتازی پاپ

کنسرت‌های موسیقی در بهار ۱۴۰۱ به روایت آمار؛ رونق کنسرت، پیشتازی پاپ

به گزارش ایران آنلاین،آمار مجوزهای صادره دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سه ماه نخست سال ۱۴۰۱ اعلام شد که براساس آن ۱۲۶ کنسرت موسیقی این مدت در پایتخت مجوز دریافت کردند.

به نقل از روابط عمومی دفتر امور موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱، برخلاف بهار دو سال گذشته که اجراهای صحنه‌ای به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین و برخط برگزار شد، ۱۲۶ اجرای صحنه‌ای مجوز دریافت کردند و تعداد دفعات اجرای این برنامه‌ها به ۳۲۸ نوبت اجرا رسید. از این تعداد ۹۶ اجرا در ژانر پاپ، ۱۳ اجرا در گونه ردیف دستگاهی، ۶ اجرا در گونه تلفیقی، ۸ اجرا محلی و ۳ اجرا موسیقی کلاسیک بوده است.

با توجه به تفویض اختیار در بخش اجرای صحنه‌ای به اداره کل ارشاد استان‌ها، این آمار فقط مربوط به مجوزهایی است که توسط دفتر موسیقی صادر شده و مجوزهای صادره توسط ادارات کل استان‌ها را شامل نمی‌شود. آمار سراسری نیز به زودی و به تفکیک استان‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

در مدت یاد شده، ۲۱ آلبوم موسیقی مجوز دریافت کرده است. از این تعداد ۹ آلبوم در ژانر پاپ، ۲ آلبوم سنتی، ۵ آلبوم تلفیقی، یک آلبوم محلی و ۴ آلبوم در ژانر موسیقی کلاسیک بوده است. ۸۰ تک آهنگ و ۵۱ نماهنگ نیز در این مدت از دفتر موسیقی مجوز انتشار دریافت کرده است. 

حضور رسمی سه گروه موسیقی ایرانی در  خارج از کشور و حضور چهار گروه خارجی برای اجرا در ایران و صدور مجوز انتشار ۱۴ کتاب گویا از دیگر اقدامات دفتر موسیقی در سه ماهه نخست امسال بوده است.

در سه ماهه نخست امسال در بخش تأسیس و تمدید مجوز مراکز تولید و تکثیر آثار صوتی و تصویری و استودیوهای صدابرداری، ۱۳ مجوز صادر شده است.

انتهای پیام/


 

کپی