اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

چمران: شهرداری تهران در ساخت و ساز سرمایه‌گذاری نمی‌کند

چمران: شهرداری تهران در ساخت و ساز سرمایه‌گذاری نمی‌کند

به گزارش ایران آنلاین،رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران در زمینه ساخت و ساز سرمایه‌گذاری نخواهد کرد بلکه در این زمینه نقش تسهیل‌گری دارد.

 مهدی چمران پیش از هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر  در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در بافت فرسوده قراردادهای خوبی با نهادهای مختلف منعقد شده، گفت: شهرداری در این زمینه، امور را مدیریت خواهد کرد و ساختمان‌ها بین مردم تقسیم خواهد شد تا از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بعید است فضای جدید بزرگ تر از شهرک اکباتان باشد، افزود: نهادها و بانک ها در این زمینه وارد می شوند و شهرداری سرمایه گذاری نمی کند و در این راستا یا زمین ارائه می دهد و یا ساکنین را جابجا می کند و از محل موجود برای ارائه خدمات شهری استفاده خواهد کرد.

چمران گفت: مردم در فضای جدید و در ساختمان های جدید اسکان خواهند یافت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه در محلات فرسوده بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی و یا بنیاد مستضعفان سرمایه گذاری و ساخت و ساز انجام می دهد، افزود: شهرداری تسهیل گری می کند و در صدور پروانه و ارائه زمین کمک خواهد کرد.

وی گفت: در ساخت و ساز جدید نیز باید میزان دریافتی از مردم نیز محاسبه شود.

چمران با اشاره به کاهش زمان صدور پروانه ساخت به یک هفته عنوان کرد: این موضوع مربوط به پروانه شهرسازی است چرا که صدور پروانه بیش از این زمان می برد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: به شدت دنبال این هستم که کاهش زمان صدور پروانه عملیاتی شود چون  تاثیر خوبی در مسکن خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه‌داد: پس از صدور پروانه شهرسازی اولیه، ارائه نقشه‌های اجرایی، محاسبات فنی و دریافت استعلامات نیز باید انجام شود.

انتهای پیام/

کپی