اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

احتمال رخ دادن سیل در استان قزوین

احتمال رخ دادن سیل  در استان قزوین
معصومه قاسمی خبرنگار

با توجه به تشکیل ابرهای همرفتی از بعد از ظهر چهارشنبه ( 5 مرداداماه) تا روز جمعه، شاهد بارش‌های سنگین باران همراه با رعد و برق و وزش باد لحظه‌ای شدید در اکثر مناطق استان قزوین هستیم که احتمال رخ دادن سیل را در پی دارد.

به گزارش ایران، یوسف شیخ‌الملوکی از صدور هشدار سطح زرد مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان خبر داد و اظهار داشت: از فردا به مدت 2 روز، شاهد بارش‌های سنگین باران همراه با رعد و برق و وزش باد لحظه‌ای شدید در اکثر مناطق استان هستیم که احتمال رخ دادن سیل را در پی دارد.

وی با بیان اینکه احتمال آب‌گرفتگی عمومی در استان قزوین بالاست، تصریح کرد: همچنین احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها وجود دارد و به همین خاطر هم‌استانی‌ها و گردشگران باید از تردد و توقف در حاشیه و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها جداً خودداری کنند.
این مسئول با ذکر اینکه در روزهای پایانی شاهد وقوع پدیده مه هم خواهیم بود، گفت: با توجه به بارش باران‌ سنگین و وقوع مه جاده‌های سطح استان قزوین لغزنده شده و شاهد کاهش دید افقی خواهیم بود، به همین خاطر مردم استان قزوین و مسافران عبوری باید در جاده‌های برون‌شهری و درون شهری با احتیاط رانندگی کنند.

شیخ‌الملوکی افزود: همچنین با وجود وزش بادهای شدید و وقوع رعد و برق کوهنوردان باید از صعود به ارتفاعات و قلل کوهستای خودداری کنند و کارفرمایان هم باید انجام کار در فضای باز بویژه اماکن و نقاط مرتفع را ممنوع کنند؛ در ضمن باید تمهیدات لازم در بخش‌های راهداری، خدمات شهری و کشاورزی برای مقابله با بحران‌های احتمالی اتخاذ شود.

عضو ستاد مدیریت بحران استان قزوین در ادامه با بیان اینکه بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی تا اوایل هفته آینده گذر امواج تراز میانی جو از منطقه را خواهیم داشت، گفت: پیامد این پدیده برای امروز و فردا در ارتفاعات شمالی احتمال رگبار، رعدوبرق پراکنده و وزش باد نسبتاً شدید است که از بعدازظهر در بخش‌های جنوبی و شرقی دشت قزوین احتمال خیزش گردوخاک محلی وجود دارد.

کپی