اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

سفیر ایران از سفر قریب الوقوع امیرعبدالهیان به کویت خبر داد

سفیر ایران از سفر قریب الوقوع امیرعبدالهیان به کویت خبر داد

به گزارش ایران آنلاین،سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت از سفر قریب الوقوع «حسین امیرعبدالهیان» وزیر امور خارجه کشورمان به کویت خبر داد.

 «محمد ایرانی» امروز (دوشنبه) در گفت و گوی اختصاصی با روزنامه «الرای» کویت با استقبال از  بازگشت نماینده کویت در سطح سفیر به تهران، انتخاب «بدر عبدالله المنیخ» به عنوان سفیر کویت در تهران را امری طبیعی برای تقویت روابط دوجانبه دو کشور به ویژه در زمینه مسائل سیاسی دانست. 

وی اظهار داشت: کویت سفیر خود را معرفی کرد و ما توافق کردیم. سفیر جدید کویت طی چند روز آینده وارد تهران خواهد شد.

سفیر ایران در کویت با بیان اینکه افزون بر روابط تاریخی دو ملت، روابط بین وزیران امور خارجه ایران و کویت مستمر و خوب است، گفت: انتظار می‌رود روابط دو کشور در سطح بهتری توسعه یابد.

ایرانی با تاکید بر اینکه حضور سفیر کویت در ایران فرصتی عالی برای توسعه سریع روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها و در راستای تامین منافع دو کشور است، گفت:  انشاءالله این آغاز خوبی است. 

وی به این نکته اشاره کرد که جمهوری اسلامی ایران بیش از یک ماه پیش با معرفی «المنیخ» به عنوان سفیر کویت در تهران موافقت کرد، گفت که آماده پذیرایی از وی برای تسلیم استوارنامه هستیم.

سفیر ایران در کویت همچنین از سفر قریب الوقوع «حسین امیر عبدالهیان» وزیر امور خارجه ایران به کویت خبر داد و افزود: عبداللهیان به زودی به کویت سفر خواهد کرد تا در مورد روابط دوجانبه و تحولات منطقه رایزنی کند.

وی همچنین اظهار داشت: انتظار می‌رود که پس از سفر «علی سلاجقه» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به کویت، برخی مقامات کویتی به تهران سفر کنند و تهران آمادگی دارد تا نتایج کارشناسی و تحقیقاتی در زمینه میدان گرد و غبار در کشورهای همسایه به ویژه کویت را ارائه و در زمینه طوفان شن و خاک با کویت تفاهمنامه امضا کند.

انتهای پیام/

 

کپی