اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:

اصلاح سن بازنشستگی در دستور کار است/پیگیری گلایه برخی بازنشستگان درباره قطع یارانه

اصلاح سن بازنشستگی در دستور کار است/پیگیری گلایه برخی بازنشستگان درباره قطع یارانه

به گزارش ایران آنلاین،مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه قوانین بازنشستگی باید اصلاح شوند گفت: یکی از مواردی که باید اصلاح شود، «سن بازنشستگی» است.

محمد اسکندری در حاشیه هفدهمین سالروز گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در جمع خبرنگاران افزود: امید به زندگی بهبود یافته اما سن بازنشستگی را پایین آورده‌ایم و برعکس عمل کرده‌ایم و اصلاحاتی از این دست خیلی جدی در دستورکار قرار دارند.

اسکندری درباره سن پایین بازنشستگی در کشور نیز گفت: قانون بازنشستگی در کشور ما مشکلات عدیده دارد و یک کف سن بازنشستگی باید درنظرگرفته شود.

وی با بیان اینکه قانون بازنشستگی در کشور ما مشکلات عدیده دارد خاطر نشان کرد: اکنون میانگین سن بازنشستگی صندوق کشوری حدود ۵۱ سال است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: ابلاغ سیاست‌های رهبری در حوزه تامین اجتماعی به این معناست که شروع به اصلاح کنیم و پیش نویس پیشنهادی خود را برای وزیر ارسال کرده‌ایم، این قوانین بازنشستگی باید اصلاح شوند.

وی افزود: معیشت بازنشستگان از جمله موارد مدنظر صندوق بازنشستگی است و در این زمینه گلایه از عدم پرداخت برخی معوقات مطرح است؛  صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه حقوق بازنشستگان تابع کامل سازمان برنامه و قانون بودجه است و پیگیر مطالبات هستیم.

بازنشستگان می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون تومان خرید کنند
اسکندری گفت: بازنشستگان می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون تومان با نرخ ۶ درصد خرید داشته باشند که البته میزان دقیق آن بستگی به میزان حقوق دریافتی آنها دارد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اضافه کرد: اخبار مربوط به پرداخت وام ضروری بازنشستگان نیز اعلام شد. وام ازدواج فرزندان بازنشستگان را یک‌بار به روز کردیم و به متقاضیان پرداخت شد و امیدواریم بتوانیم یک بار دیگر در آینده نزدیک وام را به همه کسانی که در صف هستند، اعطا کنیم.

وی با بیان اینکه معیشت بازنشستگان دغدغه همیشگی ما محسوب ی‌شود تاکید کرد: ایراد جدی در کشور تورم است و هرچه می دویم به تورم نمی‌رسیم و این یک مسئله جدی است و اینکه ریشه تورم کجاست و عامل آن چیست، باید مدنظر قرار گیرد اما معیشت بازنشستگان چه در زمینه حقوق و چه بیمه تکمیلی دغدغه همیشگی است.

ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری در کشور اجرا نمی‌شود
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری در کشور اجرا نمی‌شود یا تبعیض وجود دارد، به شدت پیگیر هستیم.

وی ادامه داد :برخی دستگاه‌ها که خوب بودجه می‌گیرند به کارکنان و بازنشستگان خوب می‌رسند ولی برخی که کارکنان و بازنشسته پرتعداد دارند این رسیدگی را ندارند.

در ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری آمده است: دستگاه های اجرایی مکلفند در چارچوب بودجه های مصوب و آیین نامه ای که به تصویب هیات وزیران می رسد کارمندان و بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان را علاوه بر استفاده از بیمه پایه درمان با مشارکت آنان به صورت هماهنگ و یکنواخت برای کلیه کارمندان دولت تحت پوشش بیمه‌های تکمیلی قرار دهند.

پیگیری گلایه برخی بازنشستگان درباره قطع یارانه
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره گلایه برخی بازنشستگان درباره قطع یارانه آنها گفت: ما هم درخواست کرده‌ایم که یک دسترسی به مرکز تماس ما بدهند که به بازنشستگان پاسخگو باشیم اما فقط در این حد می‌توانیم اقدام کنیم زیرا به طور کلی این موضوع در حوزه ما نیست و امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌دهیم، بتوانیم پاسخ و اقدام مناسبی انجام دهیم.

انتهای پیام/

کپی