اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تقدیر از ۶٩ واحد برتر اقتصادی در فارس

تقدیر از ۶٩ واحد برتر اقتصادی در فارس

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت فارس از معرفی ۶٩ واحد برتر صنعتی فارس همزمان با جشنواره صنعت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران آنلاین ، سهراب شرفی پیش از ظهر دوشنبه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران در خصوص برگزاری همایش صنعت در فارس بیان کرد: هرساله وزارت صمت دهم تیرماه روز صنعت را برگزار کرده و استان ها نیز این امکان را دارند که تا یک ماه بعد این مراسم را در استان خود برگزار کنند.

وی‌ ادامه داد: این جشنواره امسال در استان فارس قرار است چهارم مرداد ماه برگزار شود این در حالی است که قرار نیست همچون سالیان قبل این جشنواره تنها به معرفی واحد های اقتصادی برتر خلاصه شود بلکه در تلاش است تا به صورت تخصصی واحد های برتر استان را معرفی کند.
شرفی تاکید کرد: معیارهایی که برای این گونه واحد ها در نظر گرفته شده است شامل ایجاد اشتغال ، برند سازی ، افزایش حجم صادرات و توسعه بازارهای جهانی ، دانش بنیان بودن و افزایش نیروهای انسانی است و تلاش شده واحد های در فارس به عنوان واحد های برتر معرفی شوند که در این اولویت ها بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند.
به گفته شرفی استان صنعت معدن و تجارت فارس اولین اتاق در کشور بود که مرکز داوری را ایجاد نمود و تمامی مراکزی که اکنون در کشور دایر شده است تحت لیسانس اتاق صنعت معدن و تجارت فارس هستند.
وی افزود: در راستای توسعه فعالیت های اقتصادی بنگاه های صنعتی مشوق های مختلفی در نظر گرفته شده تا بتوان فعالیت بنگاه های اقتصادی را توسعه داد که از جمله این برنامه ها میتوان به جشنواره صنعت اشاره کرد.
او‌ ادامه داد: در این راستا از نمای تشکل های مرتبط با صنعت نظرخواهی شده تا بتوان فرایند انتخاب واحد های صنعتی در فارس تخصصی و براساس معیارهای این جشنواره باشد لازم به یادآوری است که در این جشنواره ١٩٠ واحد صنعتی کوچ، متوسط و بزرگ مقیاس خود را در آزمون قرار داده که از بین این واحد ها ۶٩ واحد به عنوان واحد های برتر معرفی خواهند شد.
این مقام مسئول در خصوص فعالیت های بین المللی فعالین اقتصادی فارس نیز متذکر شد: یکی از اهدافی که خانه صنعت معدن و تجارت فارس دارد حضور در عرصه های بین المللی است از این رو حضور در بازار های منطقه ای یک از اهدافی است که این اتاق برای فعالیت های اقتصادی واحد ها در نظر دارد.
او ادامه داد: بازار های کشورهای همجوار نظیر ترکیه و عمان در گام نخست یکی از بهترین بازارهایی است که میتواند بازار هدف محصولات و خدمات استان فارس باشد از این رو در تلاش برای ایجاد نمایشگاه در کشور ترکیه و تبدیل آن به نمایشگاه دائمی هستیم.

کپی